Nors ir siaučia gripas ir Kuršėnų Stasio Anglickio mokykloje paskelbtas karantinas, 3a klasės mokiniai dar spėjo vasario 7 dienos rytmetį atgužėti į biblioteką. O susitikome ne šiaip sau paplepėti. Bibliotekininkės trečiokus į svečius pasikvietė norėdamos papasakoti ir kuo daugiau pateikti informacijos kaip internete būti saugiam ir draugiškam. Pasitelkus „Saugus ir draugiškas internetas bibliotekose“ medžiagą, kompaktinėje plokštelėje pasirinkus nuorodą moksleiviams, diskusijos būdų pradėjome renginį nuo pačių paprasčiausių klausimų – kas yra internetas ir ar susirinkusieji trečiokėliai juo jau naudojosi. Labai nustebino, jog dar būdami tik dešimtmečiai vaikai apie internetą ir jame tykančius pavojus žino nemažai. Beveik visi iš klasės turi internetą namie ir juo naudojasi. Žinoma, su tėvelių leidimu. Nors, pasak jų mokytojos Rolantos Leškauskienės, kai kurie vaikai tikrai labai įnikę į kompiuterinius žaidimus. Diskusijos metu vaikai patys pasidalijo savo patirtimis ir nuotykiais susidūrus su virusais, patyčiomis ir kaip saugiai jie naudojasi elektroninėmis paslaugomis. Taip pat bibliotekininkė vaikams patarė neatskleisti savo asmeninės informacijos jeigu tai nėra būtina, stengtis naudoti tik legalias programas, nespausti ant įtartinų reklamų ir blokuoti ar ignoruoti parašius įtartiniems asmenims. Kadangi moksleiviai aktyviai dalyvavo diskusijoje, jiems pažadėjus, kad nuo šiol daugiau skaitys knygas negu naudosis internetu, paruošėme ir dovanėlių: padovanojame knygų skirtukus-liniuotes su draugiško interneto bibliotekose simboliu meškiuku, sąsiuvinius bei atšvaitus, kad saugiai jaustųsi ir gatvėje.

Vilma Grudžinskienė,
Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus vyresnioji bibliotekininkė