Gegužės 25 dieną minima Tarptautinė dingusių vaikų diena. Dingusių žmonių šeimų paramos centro iniciatyva Lietuvos Respublikos Seimas 2006 metais šią dieną įtraukė į atmintinų dienų sąrašą. Šios minėtinos dienos tikslas – ne tik užjausti tuos, kurių vaikai dingo be žinios, bet ir skatinti užkirsti kelią šiam reiškiniui. Siekiama atkreipti tėvų dėmesį į vaikų laisvalaikį, o vaikus informuoti apie pavojus, gresiančius už namų ribų.
Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos vaikų literatūros skyrius 2018 metų gegužės 25 dieną nutarė pasikviesti bibliotekos Vaikų klubo „Smalsučiai“ nares ir aptarti aktualią šių laikų problemą. Bibliotekininkei supažindinus su šia informacija, mergaitės pačios įsijungė į diskusiją. Kalbėjomės, kokius sunkumus vaikai patiria, kokie pavojai tyko dingus iš namų, ką daryti pasimetus Lietuvoje ar užsienyje. Atviravome, kad vaikai neretai išeina iš namų neradę artimųjų palaikymo, šilumos, nesuprasti draugų ir, be abejo, dėl patyčių. Pasiūlius atlikti interaktyvų testą „Įveik patyčias“, mergaitės su įdomumu ėmėsi darbo. Teisingai atsakius į visus klausimus, buvo galima gauti Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotos nacionalinės socialinio saugumo kampanijos „Už saugią Lietuvą“ pažymėjimą, kurį, užpildžius formą, atsisiuntus internetu, galima atsispausdinti bibliotekoje. Tą dalyvės ir padarė. Kitas testas buvo skirtas savęs pažinimui „Ar esi tikras draugas?“. Suskaičiavus visus taškus, paaiškėjo, kad visos mergaitės draugiškos, mėgstamos draugų. Baigus edukacines užduotis, dalyvės išbandė naują bibliotekos žaidimų erdvę. Nors dar tęsiasi pavasaris, tačiau orai jau visai vasariški, tad pastebėjome, kad sukviesti visus „smalsučius“ labai sudėtinga. Palydėję paskutinį pavasario penktadienį, sutarėme vasarą rinktis vieną kartą per mėnesį į užsiėmimus laisvomis temomis.

Janina Spulginienė,
Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus vedėja