Visi vaikai žino, kad vasarą – šilta ir smagu, ruduo – nauji mokslo metai ir nauji vėjai, o bibliotekoje visi sezonai gražūs ir savaip įdomūs. Bibliotekininkės vaikų laukia bet kuriuo metų laiku. 2018 metų rugsėjo 20 dieną vyresnioji bibliotekininkė Vilma Grudžinskienė pakvietė bibliotekos vaikų klubo „Smalsučiai“ narius į pirmą rudenišką susitikimą. Kaip ir kaskart, minime ir analizuojame, bandome įsigilinti ir kuo daugiau sužinoti apie kokią nors reikšmingą ar įsimintiną datą. Tądien susipažinome su tarptautine Europos kalbų diena. Europos Tarybos, įsikūrusios Strasbūre, iniciatyva nuo 2001 metų Europos kalbų diena švenčiama kasmet rugsėjo 26 dieną.  Siekiant paskatinti kalbų mokymosi įvairovę, išugdyti pagarbą visoms Europos šalių, regionų ir tautinių mažumų kalboms, su susirinkusiomis mergaitėmis suskaičiavome, kiek gi oficialių kalbų yra Europos Sąjungoje, atlikome kelias užduotis, išnagrinėjome Europos žemėlapį. Bibliotekos kino erdvėje pažiūrėjome trumpą, bet nuotaikingą video filmuką, kuriame vaikai moko pasisveikinti konkrečios šalies kalba. Buvo įdomu išgirsti bei „palaužyti“ liežuvį tariant „labas“ ukrainiečių, graikų, lenkų ir kitomis kalbomis.

Vilma Grudžinskienė,
Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus vyresnioji bibliotekininkė