Įsibėgėjus vasarai ir atšventus Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną 2019 m. liepos 13 d. į Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos Vaikų literatūros skyrių susirinko klubo „Smalsučiai“ dalyviai. O čia jų laukė smagi kūrybinė užduotis ir protmūšis, skirtas Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dienai paminėti.
Prieš pradedant rimtai darbuotis Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos vedėjos pavaduotoja Karolina Jasiukevičiūtė su klubo nariais prisiminė, kuo ypatingas karalius Mindaugas ir kiti Lietuvos valdovai, kunigaikščiai. Susipažinome su valdovų pilimis bei rezidencijomis. Smagioji ir azartiškoji dalis įsivyravo pradėjus žaidimą-viktoriną su „Kahoot“ programa, kuri buvo užslėpusi nemažai klausimų apie pirmąjį karalių Mindaugą. Be viso to, žingeidūs „Smalsučiai“ turėjo atlikti ir kūrybinę užduotį-sukurti karaliaus Mindaugo karūną pasitelkiant edukacinį medinį žaidimą-konstruktorių „Upe“. Džiugu, kad atostogų metu vaikai laisvalaikį stengiasi praturtinti ne tik kelionėmis, pasivažinėjimais dviračiu, bet ir knygomis bei įvairiomis bibliotekos organizuojamomis veiklomis.

Karolina Jasiukevičiūtė,
Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos vedėjos pavaduotoja