2018 m. kovo 13, 20 dienomis Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekoje vyko edukaciniai užsiėmimai „Ebru menas – tapymas ant vandens“, kuriuose dalyvavo gausus Trečio amžiaus universiteto studenčių būrys, o joms draugiją palaikė Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininko pirmosios pavaduotojos Rimos Baškienės padėjėja Ada Grakauskienė.
Ebru meno užsiėmimus vedė ir populiarios meninės edukacijos istoriją, techniką ir piešimo priemones pristatė Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos informacijos ir kraštotyros skyriaus kultūrinės veiklos vadybininkė Roberta Rasikienė ir Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos vedėja Karolina Jasiukevičiūtė. Anot R. Rasikienės, piešimas ant vandens gali būti puikus terapijos, bendravimo ir laisvalaikio praleidimo būdas. Ebru – ne tik įdomi tapymo ant vandens technika, bet ir puiki galimybė įsitraukti į kūrybinį procesą, panirti į meditaciją ir visiškai atsipalaiduoti arba išlieti savo emocijas. Žinoma, susirinkusioms moterims kilo įvairiausių klausimų: iš ko pagaminti ebru gamtiniai marmuravo dažai, ar galima naudoti paprastą popierių norint perkelti piešinį nuo vandens. Studentės sužinojo ne tik įvairiausių ebru meno paslapčių, bet ir turėjo galimybę išbandyti unikalų tapybos ant vandens paveikslo kūrimo procesą, kuriuo liko sužavėtos. Moterys labiausiai džiaugėsi, kuomet pamatė galutinį rezultatą, kai piešinys buvo perkeltas ant popieriaus, bet ne ką mažiau liko svarbus pats kūrybos procesas.

Karolina Jasiukevičiūtė,
Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos vedėja