2018 m. lapkričio 14 d. Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos fotomeno parodų erdvėje atidarytos dviejų mėgėjų fotografų Giedrės Karkalienės ir Martyno Budino meninių darbų parodos. Parodų autoriai – kuršėniškiai.
G. Karkalienė paruošė fotografijų parodą „Iš arčiau…“. Autorė su fotografija susidūrė dar vaikystėje, kai su tėčiu tamsiame kambaryje, apgaubti raudonos šviesos, apsupti vonelių su fiksažu, žiūrėdavo, kaip popieriuje ryškėja vaizdai – ryškesni, blankesni, pavykę ir nelabai… Giedrė sako, kad nėra fotografė, bet ją žavi galimybė stebėti, keliauti ir visa tai užfiksuoti. Fotografija Giedrei – pomėgis, kuris leidžia atsipalaiduoti, užsimiršti, pamatyti tai, ko per skubėjimą nepastebime. Vaizdai fotografijose užfiksuoti šių dienų populiariu mobiliuoju įrenginiu – telefono aparatu.
M.Budino fotografijų paroda „Gamtos ir miestų akcentai“. Parodos autorius prisimena, kaip prieš trejetą metų nusipirko veidrodinį fotoaparatą su mintimi, kad jau kaip pradėsiu „pleškint“ gražias fotografijas – tai be galo ir be krašto. Deja… Įsijungus auto režimą, vaizdas netenkino. Išsigando, kad turi vertingą daiktą, o naudotis nemoka. Susiradęs profesionalų fotografą, kuris išmokė fotografavimo abėcėlės, kompozicijos pagrindų, kaip naudotis pačiu fotoaparatu. Kartais neturi jo po ranka. Tuokart stengiasi nepraleisti geros progos, unikalių vaizdų ir juos užfiksuoju mobiliuoju telefonu. Martynas fotografuoja savo malonumui, bet vis labiau jaučia, kaip tas pomėgis įtraukia.
Eksponuojamos fotografijų parodos „Iš arčiau…“ bei „Gamtos ir miestų akcentai“  lankytojų lauks iki 2018 m. gruodžio 15 d.
O gal ir Jūs fotografuojate ir norite savo kūryba pasidalinti naujai įkurtoje Fotomeno parodų erdvėje? Tad kviečiame kreiptis į Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos darbuotojas dėl galimybės eksponuoti savo autorinius darbus.

Karolina Jasiukevičiūtė,
Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos vedėja