2019 m. balandžio 12 d. į biblioteką susirinko gausus būrys tėvelių su vaikais į kūrybines dirbtuves „Šeimos vakaras su Lego“. Šiaulių rajono savivaldybės viešoji biblioteka įsitraukė į Lietuvos Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos inicijuotą projektą ,,Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė“. Pagal projektą Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekoje surengtas kūrybinis vakaras, kurio metu šeimos turėjo galimybę konstruoti ir programuoti su „LEGO WeDo 2.0, LEGO Mindstorms Education EV3 ir  mokomaisiais rinkiniais „Fishertechnik“.

Lego WeDo 2.0 tai rinkinys skirtas smalsiem ir žingeidžiam vaikams, išmaniems ir inovatyviems tėveliams ir mamytėms. Su LEGO WeDo 2.0 rinkiniu galima išmokti ir geriau suprasti robotikos, tiksliųjų, gamtos ir inžinerijos mokslų medžiagą. Moderni LEGO Education metodika skatina bei tobulina XXI amžiuje aktualiausias kompetencijas: problemų projektavimo trimatėje erdvėje, galimų sprendimo būdų tyrinėjimo, algoritminio mąstymo lavinimo, kūrybiškumo ir viešojo kalbėjimo, prezentacijų įgūdžių, ugdo pasitikėjimą mąstyti nestandartiškai.

Bibliotekos vedėja Joneta Filinskė kartu su bibliotekos savanoriu Luku Ašinsku surinkusiems parodė vaizdinę medžiagą, per interaktyvų stalą-lentą, supažindino su konstravimo instruktažu. Savanoris Lukas į bibliotekos planšetinius kompiuterius įdiegė WeDo 2.0 programėlę, kuria remiantis buvo galima sukonstruoti robotuką ir užprogramuoti pagal savo pageidavimus.

Po dviejų valandų kūrybinio proceso buvo sukonstruoti konstruktoriai: statybinis kranas, vandens jėga varomas kaltuvas, automobilių keltuvas, saulės energija varomas automobiliukas bei programuojami robotukai.

Tiek vaikui, tiek suaugusiam kūrybinis procesas suteikė daug emocijų ir noro tolimesniems Lego konstravimo užsiėmimams.

Joneta Filinskė,
Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos vedėja