2018 m. birželio 26 d. į Kuršėnų Vytauto Vitkausko biblioteką susirinko būrys meno mėgėjų, kurie panoro susitikti su žinomu žurnalistu, fotografu, videomenininku, tapytoju Gediminu Beržiniu. Svečias, lydimas trijų anūkų ir dukros Laimos Beržinytės-Gulbinienės, atvyko pristatyti bibliotekos foto meno erdvėje eksponuojamos savo tapybos darbų parodos „Būties džiaugsmas“.
Susitikimas su išskirtiniu menininku prasidėjo labai paprastai ir jaukiai. Su auditorija vaizdžiai ir kūrybiškai bendraudamas G. Beržinis papasakojo, kaip jam gimsta kūrybinės mintys, kalbėjo apie įkvėpimo, tikėjimo, gyvenimo, meno prasmės klausimus ir kūrybinę laisvę. Savo pristatymą autorius papildė fil­muo­ta ir fo­tog­ra­fuo­ta me­džia­ga.
Autorius žavėjo susirinkusius nuoširdumu ir paprastumu. Atokvėpiui visus  vaišino dukros gamintais keksiukais.
Pas­ku­ti­niu parodos atidarymo ak­cen­tu ta­po tapybos edukacinis užsiėmimas „Ekspresionizmo menas“, kurio metu G. Beržinis atėjusiuosius kvietė atsipalaiduoti, pabėgti nuo kasdienybės, išlaisvinti vaizduotę ir leisti karaliauti spalvoms.
Renginys truko net dvi valandas, o po atidarymo daugiau nei mėnesį bus galima grožėtis ryškiais ir energetiškai aktyviais Gedimino Beržinio paveikslais.

Karolina Jasiukevičiūtė,
Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos vedėja