Skrebinimas – tai dar nedaugeliui žinomas terminas, apibūdinantis hobį, kuris iš tiesų ne vienai gali pasirodyti savas ir pažįstamas. Vyresnioji bibliotekininkė Asta Urbelienė teigia, kad šis hobis nėra skirtas tik tam tikram amžiaus tarpsniui: gali tuo užsiimti nuo vaikystės iki gilios senatvės.
2019 m. balandžio 18 d. Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekoje vyko edukacinis užsiėmimas „Skrebinimo technika atviruke“, kurio tikslas buvo supažindinti ir išmokti ar priminti senai naudojama techniką. Turbūt daugelis nostalgiškai prisimename mokyklinius atminimo sąsiuvinius, ar atsitiktinai radus vaiko pieštą atviruką, ar sudžiūvusį klevo lapą senoje knygoje. Pats skrebukų gaminimo, kaip ir kitokių rankdarbių dirbimo, procesas veikia raminančiai: neskubus, kruopštus darbas pasitelkiant savo fantaziją bei kūrybiškumą ir galiausiai procesą vainikuojantis matomas gražus daiktas teikia harmonijos, visumos ir skaidraus džiaugsmo jausmą.
Dalyviai mediniais pagaliukais, iešmeliais kruopščiai ėmėsi marginti skrebinimui skirtus popieriaus lapus, kurie buvo sukarpyti įvairiomis formomis. Skrebinant išryškėjo ryškus spalvų margumynas. Arėjančių Velykų proga, dalyviai skrebino ir margino margučių, kiškių formos lapelius. Vėliau juos klijavo į atvirutę. Užsiėmimą išbandė ne tik suaugusieji, bet ir vaikai.

Asta Urbelienė,
Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė