2018 m. kovo 8 d. Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos skaityklos erdvėje Tarptautinės moters dienos proga rinkosi bibliotekos rankdarbių būrelis „Svajingosios levandos“. Būrelio narės rinkosi ne šiaip sau, o „pažaisti skudurinėmis lėlėmis“ prieš tai jas susikuriant. Prieš kūrybinį procesą bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė Asta Urbelienė trumpai supažindino su lėlių istorija, parodė kelis skirtingus būdus, kaip galima pasigaminti minkštas lėles ir išdavė paslaptį, kad skudurinukės – šimtmečio patikrintos lėlės, kurios madingos ir populiarios išliko iki šių dienų. Edukacijos dalyvės, žinoma, pasirinko paprasčiausią skudurinukės kūrimo būdą – rišimo principą. Lėlės kūrimui nereikėjo ypatingų priemonių, nes lėlės kūnas ir drabužiai rišasi iš įvairių audinio skiaučių, o veidas sukuriamas siuvinėjimo arba piešimo būdu.
Edukacijos dalyvės liko patenkintos tokiu neįprastu ir nekasdieniu „lėlių žaidimu“, o savo rankų darbo kūriniais nustebins dukras, dukterėčias ar anūkes.

Karolina Jasiukevičiūtė,
Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos vedėja