Žiema tapytojas, kaip niekas kitas:
Nudažo dangų mėlynai,
O žemę padengia baltai,
Bet šaltas jos paveikslo koloritas.

Dviejų spalvų pasauly taip ilgu
Pavasario tapybos;
Jo tonai šiltesni bus,
Ir akvarelės atspalvių žaismu

Širdy naujus virpėjimus paskleis…
O monotoniška žiema!
Skurdus tapytojau su dviem dažais!
Sakyk, kada pavasaris pabus
Ir žemėje, sakyk, kada
Jisai nupieš spalvingus peizažus?
(Vytautas Mačernis)

Tokiomis žiemiškomis eilėmis 2018 m. gruodžio 12 dieną Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos vedėja Karolina Jasiukevičiūtė, pasipuošusi snaigės kostiumu, pasveikino visus gausiai susirinkusius į adventinę-literatūrinę popietę „Patirk malonumą dalindamasis“, skirtą akcijai „Knygų Kalėdos“.
Adventas tai laikas kviečiantis į rimtį, susikaupimą, dažnai priverčiantis pagalvoti apie nuveiktus kilnius darbus, pasidalinti su kitu savo laiku ir ištarti padėkos žodžius. O su šiuo ypatingu laiku sutampa tradicinė akcija „Knygų Kalėdos“, kuri vyksta jau aštuntą kartą ir kviečia dovanoti laukiamiausių knygų šalies bibliotekoms. O geradarių dovanojančių knygas Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekai nuolat yra.
Popietės pirmojoje dalyje vedėja dėkojo socialiniams partneriams, bibliotekos draugams, aktyviausiems renginių lankytojams, stropiausiems skaitytojams ir kitiems knygų mylėtojams, įteikdama rankų darbo nuotraukų laikiklį su įamžintomis akimirkomis iš bibliotekos gyvenimo bei kviesdama pasiklausyti melodingų kanklių garsų. Grojo Kuršėnų meno mokyklos mokinė Laura Andrijauskaitė (mokytoja Rima Ananjevienė).
Antrojoje renginio dalyje susirinkusiems padovanotas nuotaikingas susitikimas su žurnaliste, rašytoja, tinklaraštininke Nijole Koskiene, kuri pristatė savo knygą „Špylkos ir šlepetės“. Nors autorės pristatyta knyga parašyta humoreskos žanru, bet tai labai rimta knyga apie nuolatines moters pastangas išlikti moterimi šiuolaikiniame pasaulyje, nuobodžioje kontoroje, komplikuotoje santuokoje, provincijos mieste. Kartu tai naudingas santykių vadovas, nes kiekvienos istorijos pabaigoje skaitytojui yra pateikiamas receptas, kaip išspręsti problemą ar įveikti iššūkį. Galima sakyti, kad tai yra mažų kasdienybės apreiškimų knyga. Autorės skaitomos ištraukos, neišgalvoti pasakojimai renginio dalyviams sukėlė ne tik daug juoko, gerų emocijų, bet ir sulaukė plojimų apie puikią parašytą knygą.
Bibliotekininkes ir visus atėjusius su artėjančiomis šventėmis nuoširdžiai sveikino Seimo Pirmininko pirmosios pavaduotojos Rimos Baškienės padėjėja Ada Grakauskienė, Šiaulių rajono literatų asociacijos narės, Trečiojo amžiaus universiteto studentės ir kiti kuršėniškiai.

Karolina Jasiukevičiūtė,
Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos vedėja