Niekuomet žmogus nėra toks gražus, koks jis būna kurdamas.
(Vydūnas)

Liet 100 ryskŠiltą, nežiemišką 2018 metų sausio 31-osios vakarą, pakviesti Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos darbuotojų, kuršėniškiai rinkosi į Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centrą. Žiūrovų laukė popietė, skirta Vydūno metams, kuriuos paskelbė Lietuvos Respublikos Seimas.
„Daina, paprasta kaip lakštingalos giesmė, natūrali kaip gėlės kvepėjimas, mąsli ir jausminga, daina tyloje“, cituojant Vydūną, pasitiko vakaro viešnias ir svečius. Ja prasidėjo literatūriniai skaitymai „Jei prabiltų Vydūnas“, kuriuos atliko Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro suaugusiųjų mėgėjų teatras „Mozaika“.
Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos vedėja Karolina Jasiukevičiūtė pasveikino popietės dalyvius, visus nukeldama į Vydūno į filosofinį, literatūrinį pasaulį, supažindino su Vydūno draugijos veikla, išplitusia po Lietuvą ir pasaulį. Karolina tarė nuoširdų „ačiū“  rajono Kultūros centrui, vaidinusiems aktoriams, režisieriams – Leontinai ir Petrui Valskiams.
Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininko pirmosios pavaduotojos Rimos Baškienės padėjėja Ada Grakauskienė padėkojo kuršėniškiams už aktyvų dalyvavimą, palinkėjo susitelkimo, harmonijos, vienybės, tolerancijos, pakvietė į būsimus atkurtos Lietuvos šimtmečio minėjimo renginius Kuršėnų mieste.
Literatūrinę popietę užbaigė vaikų ir jaunimo teatro „Ikaras“ jaunieji artistai, atlikdami kompoziciją „Mes – Lietuvos vaikai“ ir pažerdami naudingų Vydūno sveikatos saugojimo, dvasingumo, tautiškumo ugdymo patarimų. Kanklių melodijomis, taip mylimomis Vydūno, džiugino Kuršėnų meno mokyklos mokytoja Rima Ananjevienė.

Vida Ragauskienė,
Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos vyriausioji bibliotekininkė