Tą birželio trumpą naktį
Man diena „sudie‘‘ pasakė
Ir mažais, mažais žingsneliais
Vėl į tamsą iškeliavo…
(bibliotekos skaitytojos Irenos Marijos Valionienės eil. „Kai papartis…“)

2019 m. birželio 23 d. Kuršėnų Vytauto Vitkausko biblioteka dalyvavo Kuršėnų miesto Joninių šventėje. Bibliotekos edukacinis kiemelis įsikūrė miesto parko uosių pavėsyje. Bibliotekininkės šventės dalyvius kvietė dalyvauti fotosesijoje prie šventiškai papuoštos fotosienelės. Pačios darbuotojos pasipuošė šimtažiedžių ir ramunėlių vainikėliais, nupintais vyresniosios bibliotekininkės, tautodailininkės Astos Urbelienės.
Kiemelyje buvo surengta smagi atrakcija – visi buvo kviečiami dalyvauti „Skaitymo iššūkyje“. Vaikai ir suaugusieji, sutikę dalyvauti iššūkyje, užrašė savo vardą ant lentos, taip pasižadėdami vasarą atvykti į biblioteką ir perskaityti penkias knygas. Už pasižadėjimą visi traukė dovanėles iš bibliotekos laimės šulinio.
Taip pat kiemelyje veikė interaktyvių knygelių kampelis, kuriame vyresnioji bibliotekininkė Neringa Skėrytė tėveliams su vaikais demonstravo knygeles su papildyta realybe, naudojant planšetinį kompiuterį.
Susidomėjimas Lego robotais buvo ne ką mažesnis. Vaikai galėjo glostyti šuniuką-robotuką, jam duoti kauliuką, žaisti su balansiniu robotuku. Vaikams ypač patiko programuoti LEGO WeDo 2.0 programėle.

Joneta Filinskė,
Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos vedėja