Loreta Jokubaitienė,  kolekcininkė iš Gruzdžių miestelio:

„Nepamenu, kada pradėjau šokėjų statulėles kolekcionuoti, gal tai prasidėjo nuo padovanotos statulėlės. Kai jų susikaupė daugiau, pagavo sportinis azartas ir pamažu tai tapo hobiu, taip pat ir būtinybe vis įsigyti kitokią, nebūtinai brangią, vos už kelis eurus, svarbu, kad būtų kažkuo įdomi“, – pasakoja Loreta Jokubaitienė.

Pasak kolekcininkės, šokėjų statulėlės nebuvo mano pirmasis hobis, vaikystėje buvo saldainių popierėliai ir atvirukai, studijų metais – visų aplankytų spektaklių, koncertų ir įvairių renginių programos ir bukletai (juos išsaugojau), o dabar jau kaupiasi šalikėlių ir skarelių kolekcija.

Dabar kolekcijoje virš 70 šokėjų statulėlių. Jų atkeliavo pas kolekcininkę iš įvairių pasaulio šalių: Graikijos, Danijos, Anglijos, Ispanijos, Egipto, Rusijos, Čekijos, Kanarų salų.

Mylimiausios Loretos Jokubaitienei yra dvi šokėjų statulėlės, tai vyro parvežta dovana iš Čekijos Bohemijos stiklo balerina ir panaši, pirkta Prahos senamiestyje. Mylimiausios jos galbūt dėl to, jog sustingusios šokio judesyje.

Liongina Šufinskienė,
Gruzdžių Augustino Griciaus bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė