Pristatome naują bibliotekos virtualių parodų ciklą „Kolekcijos mūsų rajone“.
Šios parodos bus nuolat atnaujinamos.

Kviečiame visus Šiaulių rajono gyventojus aktyviai prisijungti ir parodyti savo sukauptas įdomias kolekcijas. Mes jas nufotografuosime, aprašysime ir paskelbsime bibliotekos svetainėje.
Taip Jūsų kolekcijas galės pamatyti pasidžiaugti dar daugiau žmonių.

Norėdami dalyvauti, rašykite kultura@biblioteka.w3.lt arba tel. ( 841) 52 37 98.

Kolekcionuoti galima beveik viską –  drugelius, žemėlapius, kompaktinius diskus, kaklaraiščius, sagas… Atrodo, kad pačios kolekcijos pasirenka savo šeimininką, nes kaip susitarę dažniausiai visi tvirtina, jog viskas prasidėję netyčia.

Dalia Danilaitienė iš Bubių kolekcionuoja kiaušinius, pagamintus iš įvairiausių medžiagų: ak­mens, stiklo, medžio, plastiko, porceliano. Jų dažniausiai parsiveža iš įvairių kelionių po Lie­tuvą ir pasaulį arba juos, žinodami pomėgį, dovanoja bičiuliai, pažįstami, šeimos nariai.

Pomėgis kolekcionuoti įvairiausius kiaušinius prasidėjo D. Danilaitienei prasidėjo dar vaikystėje, kai prieš šv. Velykas šeimos nariai margindavo, skutinėdavo įvairiausiais raštais kiaušinius. Gražiausius juos pasilikdavo, jie ir buvo kolekcijos pradžia. Šiuo metu sukaupta jau apie 500 kiaušinių iš įvairiausių pasaulio kraštų. „Kiaušinių dar trūksta iš Japonijos, Korėjos“,- teigė pašnekovė.

Pasak D. Danilaitienės, įdomūs ir vertingi baltarusiško ir čekiško krištolo kiaušiniai, taip pat paauksuotas iš Sankt Peterburgo.

Šiuo metu šeimos nariai žinodami kolekcionierės domėjimosi sritį , net ir šventinius atvirukus stengiasi dovanoti susijusius su šiuo pomėgiu.