Skip to content Skip to footer

VII amžiaus airių legenda pasakoja apie vienuolį Colomaną ir Elo, išmokiusį musę nutūpti ant eilutės, kurią skaitė, ir tupėti skaitomoje vietoje, kol vienuolis grįždavo prie knygos po pertraukos. Tiesa, tokios ,,gyvos žymeklės“ gyvenimas nebuvo ilgas: kol vienuolis kartą neužvertė folianto su pačia ,,žymele“ viduje… O jei rimtai pažiūrėjus į skirtuko atsiradimo istoriją, tai ji siekia Senovės Egipto laikus. Jau tuo metu raštininkai naudojo kažką panašaus  į skirtuko prototipą: priklijuodavo papiruso gabalėlį ir pažymėdavo reikalingą  vietą ant 40-ies ir daugiau metrų ilgio ritinių.

Pirmieji knygų skirtukai pasirodė Anglijoje apie 1850 metus. Šiuo metu jie gaminami iš pačių į vairiausių medžiagų, netikėčiausių formų ir net tampa kolekcionavimo  objektu.

Nuo rugsėjo 1-osios dienos Verbūnų bibliotekoje eksponuojama Ritos Gaidamavičiutės skirtukų kolekcijos paroda ,,Dalinkimės skaitymo džiaugsmu“. Vieni skirtukai pagaminti Ritos rankomis, kiti dovanoti draugų, pažįstamų. Pamažu paprastas knygų skirtukų rinkimas išaugo iki nemažos kolekcijos.

Kiekvienas knygos žymeklis skiriasi savita forma, minties išraiška, originalumu. Jie tarsi maži meno kūriniai. Žmogui, kuris vertina knygą, skirtukas gali būti puiki dovana.
Ši paroda – tai žvilgsnis į knygą, skatinantis ją atsiversti, skaityti ir dalintis skaitymo džiaugsmu.

Paroda bibliotekoje bus eksponuojama iki rugsėjo 30 dienos. Maloniai kviečiame apsilankyti!
Antanina Petrauskaitė,
Verbūnų bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė

Komentaras