Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka organizuoja regioninį Knygų pristatymo konkursą vaikams ir jaunimui. Konkurso tikslas – populiarinti kokybišką bei vertingą lietuvių ir užsienio šalių įvairių žanrų literatūrą vaikams, skatinti moksleivių kūrybiškumą, ugdyti gebėjimą kritiškai vertinti, atsirinkti ir įtaigiai pristatyti knygas. Gavę pakvietimą dalyvauti, Kuršėnų Vytauto Vitkausko Vaikų literatūros skyriaus bibliotekininkės noriai sutiko ir ėmė intensyviai ruoštis.
2017 metų balandžio 21 dieną Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje įvyko knygų pristatymo atrankinis konkursas, skirtas 17-ajai Nacionalinei Lietuvos bibliotekų savaitei. Jo metu pasirodė moksleiviai iš trijų amžiaus kategorijų: ketvirtokė Livija Staponkutė iš Kuršėnų Stasio Anglickio mokyklos, septintokai Ema Stonytė ir Ugnius Trikšis iš Daugėlių pagrindinės mokyklos bei Kuršėnų Vaikų globos namų auklėtiniai. Bibliotekininkės buvo sužavėtos mokinių išradingumu! Ir teatralizuoti vaidinimai, ir skaidrių, filmukų rodymas. Vaikai knygas pristatė išraiškingai, sudominančiai, entuziastingai, linksmai bei tikrai rimtai pasiruošę. Nors ir reikėjo išrinkti tris prizines vietas, tačiau apdovanoti buvo visi. Pasirodžiusieji gavo Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos įsteigtus prizus bei padėkas.
Gegužės 10 d. mokiniai, kurie nesibaimina iššūkių ir nuotykių, gali nustebinti ir mėgsta skaityti dalyvaus Knygų pristatymo konkurse Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje. Tikimės, kad knygų pristatyme dalyvavusieji, šauniai ir įdomiai pasirodę, lygiai taip pat gerai pasirodys ir viešojoje bibliotekoje. O stengtis verta – visų laukia atminimo dovanos ir itin vertingi prizai. Tad linkime sėkmės!!!

Vilma Grudžinskienė,
Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus vyresnioji bibliotekininkė