Knygnešiai Lietuvos istorijoje atliko ypatingą vaidmenį, o kovo 16-oji – įžymiojo knygnešio Jurgio Bielinio gimimo diena – skirta jiems visiems prisiminti ir pagerbti. Minėdami šią Knygnešio dieną, kasmet primename apie sunkų mūsų valstybingumo kelią, apie meilę kalbai bei Tėvynei, kurią demonstravo mūsų laisvės šaukliai – knygnešiai.
Kviesdami prisiminti knygnešius, jų nuveiktus svarbius darbus Lietuvai, šakyniečiai buvo pakviesti į šventąsias mišias Šakynos bažnyčioje. Seniūnijos skverelyje atidengtas koplytstulpis, skirtas Šakynos krašto knygnešiams ir daraktoriams atminti (idėjos autorius – Stasys Šalkauskas, tautodailininkas – Petras Bandza, kalvis – Antanas Baniulis). Sveikinimo žodžius tarė ir gražiais nuveiktais darbais džiaugėsi Šiaulių rajono meras Antanas Bezaras, Šakynos seniūno pavaduotoja Rina Gedminienė, Šakynos mokyklos direktorius Vytautas Arvasevičius, asociacijos „Šakynos bendruomenė“ pirmininkė Saulė Kreimerienė, Šiaulių rajono Kraštotyros draugijos pirmininko pavaduotoja Laimutė Varkalienė.
Taip pat Šakynos bibliotekoje vyko popietė „Knygnešio rankos palytėti“. Joje iš senųjų, spaudos draudimo laikmečiu platintų knygų, buvo parengta paroda, o pranešimą lietuviškos spaudos draudimo tema skaitė Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyriausioji metodininkė Audronė Kiršinaitė. Muzikinius kūrinius dovanojo Šakynos bendruomenės moterų ansamblis (vad. Alfonsas Giedra), Šiaulių rajono savivaldybės Kultūros centro Šakynos filialo meno vadovas Rimas Mickevičius. Popietę menine kompozicija papildė Gabrielė Graužulytė ir Ieva Pelytė (vad. Zina Keturakytė). Linksmą dainą atliko Šakynos mokyklos mokiniai: Redas ir Aidas Šiuipiai, Lukas ir Ūla Kumpiai. Renginį organizavo Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Šakynos biblioteka, asociacija „Šakynos bendruomenė“, Šakynos seniūnija ir Šiaulių rajono savivaldybės Kultūros centro Šakynos filialas, jį vedė Šakynos bibliotekos bibliotekininkė Zina Keturakytė.

Roberta Rasikienė,
Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Informacijos ir kraštotyros skyriaus kultūrinės veiklos vadybininkė

Nuotr.  Robertos Rasikienės