Didesnį pagreitį įgauna Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus vykdomas projektas „Kino pažinimo erdvės įkūrimas Kuršėnuose“ II etapas „Kinas + fotomenas“. 2019 metų balandžio 17–18 dienomis projekto vadovė Vilma Grudžinskienė ir Šiaulių profesinio rengimo centro audiovizualinio meno būrelio vadovas Ramūnas Snarskis šįkart edukacinį užsiėmimą pravedė jaunimui patrauklioje erdvėje – Atvirame Šiaulių rajono jaunimo centre. Edukatoriui supažindinus jaunimą su kino menu ir plačiau papasakojus bei pademonstravus filmavimo bei foto techniką, kibome į darbus. Pateikus jaunimui idėją – reklamuoti prekę – pradėjome filmavimus. Vis tik nebuvo taip lengva, kaip susirinkusiems pasirodė. Teko ne vieną ir ne du kadrus nufilmuoti, kad išgauti montavimui tinkamą medžiagą. Labai svarbu filmuojant atitaikyti tekstą, kalbą, garsą, vengti dirbtinumo. Išmokus taisyklingai laikyti kamerą, laiku paspausti reikiamus mygtukus, aktoriams susikaupus buvo nufilmuotas puikus trumpas reklaminis filmukas. Žinoma, tada prasideda dar vienas sunkus etapas – montažas. Montuotojas dirba su visiškai neapdirbta medžiaga, jis išrenka atskirus kadrus ir kombinuodamas juos į tam tikrą seką sukuria vientisą judantį vaizdą.
Nufilmuoti laiko užtruko, sumontuoti taip pat, o štai viso rezultato trukmė – vos 20 sekundžių. Aptarę pastebimas klaidas, žiūrėdami į save kaip į aktorius bei operatorius jaunimas ir juokėsi, ir buvo patenkinti, kad turėjo galimybę išbandyti jėgas visai kitame amplua.

Vilma Grudžinskienė,
Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus vyresnioji bibliotekininkė, projekto vadovė

Projektą remia

Informaciniai rėmėjai