Karštą 2018 m. rugpjūčio 9 d. popietę Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos foto meno erdvėje atidaryta ir pristatyta daug metų Kuršėnuose gyvenančios, iš Bazilionų kilusios, popieriaus karpinių meistrės, Šiaulių rajono tautodailininkės, dailės mokytojos metodininkės, „Aukso vainiko“ laureatės, respublikinių ir tarptautinių parodų dalyvės Almos Stugienės darbų paroda „Nuotaikų dienoraštis“.

Gausus karpytojos iš popieriaus Almos Stugienės kraitis Lietuvos tautodailėje: 2006 m. tapo respublikinio tautodailės vaizduojamojo meno konkurso „Aukso vainikas“ Šiaulių krašto laureate, 2010 m. jai suteiktas Šiaulių rajono metų tautodailininkės vardas. Surengta 11 autorinių parodų. Pastaroji – jau dvyliktoji paroda, kurioje eksponuojami net 24 nauji, spalvingi, įvairias nuotaikas, gamtos motyvus atkartojantys karpiniai. Autoriniuose darbuose menininkė atveria naujų ieškojimų ir atradimų puslapį: karpiniuose išlaisvėja linijos, kaip svarbios grafinės priemonės kalba, kūrybingai paveikslo idėjai išreikšti pajungta spalva ir visa kompozicinė sandara.

Pristatydama savo parodą, Alma Stugienė papasakojo apie tai, kas ją įkvepia kurti, kas jai yra karpymas, pasidalijo atlikimo technikos subtilumais. Daugiau nei prieš 30 metų autorė, pasinėrusi į karpinių pasaulį, kuria ne tik paveikslus, bet ir interjero puošybos elementus, scenografinius apipavidalinimus.

Po parodos pristatymo meistrė surengė karpymo iš popieriaus edukacinį užsiėmimą „Karpinių edukacija“. Jo metu dalyviai buvo mokomi išsikarpyti knygos skirtuką. Visi džiaugėsi galėdami iš arčiau susipažinti su karpymo menu.

Nuotaikingą, kūrybingą popietę vainikavo spalvoti, žydintys, saldūs kolegų, giminaičių, mokinių, bibliotekininkių sveikinimai, dovanos ir nuoširdūs palinkėjimai.

Harmoningais, estetiškais meno kūriniais bus galima grožėtis iki rugsėjo 9 d. Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos foto meno erdvėje.

Karolina Jasiukevičiūtė,
Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos vedėja