2016 metų gruodžio 13 dieną Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos kultūrinės veiklos vadybininkė Roberta Rasikienė ir Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus vyresnioji bibliotekininkė Karolina Jasiukevičiutė vedė kalėdinę edukaciją Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje. Edukaciniame užsiėmime su šviečiančiais molbertais ir smėlio staliukais dalyvavo gausus būrys vaikų iš lopšelio-darželio „Kūlverstukas“  „Tulpių“ grupės. Taip pat mamyčių klubas „Skaitanti mama“ (tęstinis projektas —„Didelis mažųjų skaitytojų pasaulis“) kartu su savo atžalomis.
Mažiesiems bibliotekos lankytojams buvo sukurta ypatingai kalėdinė nuotaika: papuošta eglutė, kalėdinis židinys. O visos užsiėmimo užduotys, mįslės, eilėraščiai, susiję su artėjančiomis šventėmis. Vaikai ant šviečiančių molbertų ir smėlio staliuku piešė snaiges, sniego senį, dovanas, eglutes, snieguoles, būsimų metų simbolį – gaidį. Iš kinetinio smėlio lipdė savo vardus. Į biblioteką susirinkę vaikai buvo smalsūs, besidomintys ir gudrūs, kuo puikiausiai atliko visas užduotis, o tuo pačiu ir išbandė neįprastą veiklą. Labai  džiaugėsi šia galimybe. Beje, renginio metu visus dalyvius aplankė sniego senis, atnešdamas gražiausius linkėjimus artėjančių švenčių proga.
Daugelis darželio grupės vaikų jau moka skaityti, ruošiasi kitais metais pradėti lankyti mokyklą. Pasakysime mažą paslaptį: sužinojome, kad Kalėdų senelio jie paprašė padovanoti knygų. Buvo labai džiugu išgirsti, kad vaikai mėgsta skaityti ir lankosi bibliotekose kartu su tėveliais.

Roberta Rasikienė,