Vidurnaktį nusiprausę rasa,
Ieškosim paparčio žiedo
Gyvybės vandens prisisėmę
Iš tamsžalių miško šaltinių.

/Pranciška Regina Liubertaitė/

2019 m. birželio 22 d. Kairių Pušyno parke vyko ilgiausios dienos ir trumpiausios nakties šventė – Joninės.  Renginį ,,Kai paparčio žiedas išsiskleis‘‘ paįvairino Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Kairių struktūrinio teritorinio padalinio organizuotos edukacinės veiklos. Edukacinių užsiėmimų dalyviams, atsakiusiems į viktorinos klausimus, buvo pasiūlytą pasidaryti knygos skirtuką. Vaikams ypač patiko edukacinis medinis konstruktorius ,,Upe“. Edukacinis medinis konstruktorius „Upe“ – žaidimas, padedantis vaikui mokytis skaityti, rašyti ir skaičiuoti. Tai konstruktorius, kurio kiekviena raidė ar skaičius sudedami ar pastatomi iš atskirų detalių. Jis vaiką skatina atpažinti ir sukonstruoti raides bei eksperimentuoti su šriftu. Tos pačios detalės taip pat gali būti naudojamos statant kelius, tiltus, pilis, dėliojant pasakų herojus ir kt. „Upe“ lavina vaiko kūrybingumą, motoriką, supratimą apie pusiausvyrą, padeda mokytis kalbos ir matematikos.
Daug džiaugsmo susirinkusiems suteikė smagus vakarėlių stalo žaidimas ,,Jenga‘‘, tinkantis žaisti tiek mažiems tiek dideliems. Žaidimo tikslas: savo ėjimo metu, ištraukti kaladėlę ir padėti ją ant bokšto viršaus, kad bokštas nenugriūtų. Pralaimi tas, kurio ėjimo metu, bokštas nugriūna. Smagiausias momentas būna, kai ne Jūsų ėjimo metu bokštas nuvirsta.  Džiugu, kad bibliotekos siūlomais edukaciniais užsiėmimais domėjosi ne tik vaikai, bet ir suaugusieji. Užsiėmimus Kairių vyresniajai bibliotekininkei Ramutei Preimontienei padėjo pravesti Naisių bibliotekos bibliotekininkė Benita Dabregienė.

Ramutė Preimontienė,
Kairių bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė