2019 metų liepos 9 d. Kairių bibliotekoje vyko paskaita ,,Aušrų alėja‘‘. Paskaitą skaitė Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos darbuotoja, Kairių seniūnijos seniūnaitė, kraštotyrininkė, Mikelio prizo laureatė (2017 m.) Nijolia Kasparavičienė.
Renginio dalyviai sužinojo, kas yra „Aušra“. Aušra – paros metas ryte, prieš patekant saulei. Aušra taip pat yra moteriškas vardas, vyriška pavardė. „Aušra” (Auszra) – pirmasis Didžiajai Lietuvai skirtas spausdintas mėnesinis visuomeninis politinis ir literatūrinis žurnalas lietuvių kalba, vadinęsis mėnesiniu laikraščiu „Auszra“, 1883–1886 m. leistas Ragainėje ir Tilžėje. Aušros takas gatvė Šiauliuose. „Aušros alėja“ –  Lietuvos sąjūdžio leistas Šiaulių miesto ir krašto savaitraštis, ėjęs 1992–1996 m. Šiauliuose. Šiuo metu Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka leidžia žurnalą „Aušros alėja“. Aušros alėja – viena seniausių Šiaulių miesto gatvių. Sužinojome kuo „Aušra“ svarbi Šiauliams, kur ir kiek „Aušrų“ yra Šiauliuose, kaip buvo pažymėtos „Aušros“ sukaktys Šiauliuose, susipažinome su „Aušros alėjos“, vienos seniausių miesto gatvių, istorija. Užsiėmimo pabaigoje žinias pasitikrinome  dalyvaudami viktorinoje „Aušrų alėja“.

Ramutė Preimontienė,
Kairių bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė