2019 metų kovo 7 dieną, ką tik prasidėjus tikrajam pavasariui, Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje skambėjo lietuviams gerai žinomo rašytojo, poeto, publicisto Juozo Erlicko eilės. Apie šį rašytoją buvo girdėjusios ir į skaitymus susirinkusios mergaitės. Turbūt labiausiai autorių visi žino kaip humoro nestokojantį rašytoją. Toks jis ir savo eilėse – tragikomiškos nuotaikos, kai kur mėgstantis paironizuoti ar net pasijuokti ir iš savęs. Vaikų literatūros skyrius turi ne vieną rašytojo eilėraščių knygą, tad skaitymams eilių nepritrūkome. Kadangi mergaitės ir mokykloje dalyvauja skaitovų konkursuose, viena iš jų, beje, ir pati kuria eilėraščius, ausiai buvo gera klausyti raiškaus jų skaitymo. Na, o kiek vėliau perėjome ir prie žaidimų. Tačiau įdomiausias ir labiausiai įtraukiantis buvo stalo žaidimas „Pažink Lietuvą“. Atsakant teisingai į klausimus apie Lietuvą, išridenus kauliuką, dalyviai eina figūrėle per Lietuvos žemėlapį. Tai puikus žaidimas norintiems pasitikrinti žinias ir sužinoti, kaip gerai pažįstame savo gimtąją šalį.

Vilma Grudžinskienė,
Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus vyresnioji bibliotekininkė