2017 metų rugsėjo 15 dieną, jau įpusėjus rugsėjui, pirmą kartą po vasaros rinkosi bibliotekos vaikų klubas „Smalsučiai“. Kadangi bibliotekininkių idėjos neišsenka niekad, šįkart vaikams buvo pasiūlyta pažaisti judrius žaidimus su knyga. Pasiskirsčius po lygiai į dvi komandas patikrinome „smalsučių“ budrumą, judrumą, reakciją ir greitį.

Pirmoji užduotis buvo „Rask ir atsakyk“. Vaikams tarp knygų lentynų reikėjo surasti paslėptus lapelius su žodžiais. Tada teisingai, pagal eiliškumą sudėję žodžius jie turėjo atsakyti į klausimą, susijusį su konkrečia knyga. Buvo smagu žiūrėti į besivaržančius vaikus. Žinoma, jie skubėjo ir klydo, vėl iš naujo dėliojo vis užmesdami akį, ar priešininkai nepirmauja.

Antrąja užduotimi siekėme patikrinti, kaip gerai vaikai moka abėcėlę. Iš knygų krūvos, kurioje sudėtos įvairiausios lietuvių ir užsienio rašytojų knygos, susirinkusieji jas turėjo sudėti pagal abėcėlę. Kaip ir buvo tikėtasi, geriausiai sekėsi vyriausiems vaikų klubo nariams. Viena komanda 12 knygų teisingai sudėjo per 3 minutes, kita komanda sugaišo vos 2 minutes. Bet svarbiausia, kad vaikai nei kiek nenusiminė ir džiaugėsi galėdami pasitikrinti savo žinias. Šiuo atveju galima teigti, kad laimėjo draugystė su knyga.

Taip pat susitikimo pabaigoje apdovanojome Patriciją Norkutę ir Saulę Rakauskaitę, kurios dalyvavo skaitymo iššūkyje „Vasara su knyga“ ir įvykdė visas užduotis. Mergaitėms įteikėme simbolines akcijos dovanėles taip pat paskatinome ir kitus vaikus nepamiršti dalyvauti kitąmet.

Vilma Grudžinskienė,
Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus vyresnioji bibliotekininkė