Projektas „Petankė pasirinko Kuršėnus“ vykdytas Kuršėnuose, Kurtuvėnuose, Varputėnuose, Paežeriuose. Vykdymas truko nuo 2017 balandžio 15 dienos iki 2017 gruodžio 13 dienos. Petankės žaidimas – naujovė regione. Tai įdomus, azartiškas, reikalaujantis susikaupimo ir tikslumo žaidimas su metaliniais rutuliais, išrastas Prancūzijoje, dabar žaidžiamas visame pasaulyje. Žaisti jį galima bet kur: lauke, ant žolės pievutėje, paplūdimyje, kieme, ant žvyro. Vykdant projektą, jis buvo žaidžiamas atvirose erdvėse, ant nupjautos pievos, komandomis: aštuonios komandos po tris žaidėjus. Vyko ir individualūs mokymai, kurių metu norintys žaisti buvo supažindinti su Petankės žaidimo istorija, taisyklėmis. Tikslas – vykstančių renginių metu paįvairinti jaunų žmonių užsiėmimus, aktyviai, judriai bendrauti, mokytis ir komandinio žaidimo, įtraukiant įvairaus amžiaus gyventojus.
Su žaidimo taisyklėmis supažindino profesionalus treneris, Petankės klubo „Šiauliai“ prezidentas Remigijus Bielskis ir jo kolegos. Komandiniai žaidimai vyko po pusantros valandos arba kol komanda surinkdavo po 13 taškų. Atkrentamosiose varžybose dalyvavo aštuonios komandos po tris žaidėjus. Individualūs mokymai trukdavo po 30 minučių. Europos dienos ir Kuršėnų miesto švenčių metu dalyvavo Kuršėnų miesto jaunimas, naują žaidimą stebėjo ir mokėsi įvairaus amžiaus žiūrovai, grupelėmis bandė žaidimą Kurtuvėnų XVII respublikinio teatrų festivalio žiūrovai, Varputėnų kaimo gyventojai, Paežerių moksleivių etnografinės stovyklos dalyviai. Projekto vykdymo metu dalyvavo ir vykdė projektą šimtas penkiasdešimt žmonių: Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Kuršėnų Vytauto Vitkausko struktūrinis teritorinis padalinys, Žemaitijos skautų Kuršėnų Perkūno draugovės skautai, Lauryno Ivinskio gimnazijos, Kuršėnų vaikų globos namų, Stasio Anglickio, Pavenčių mokyklų moksleiviai, Kuršėnų sporto mokyklos ugdytiniai, Varputėnų bibliotekos bibliotekininkė Vida Bernotienė ir jos jaunieji skaitytojai, Kurtuvėnų bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė Aurelija Kniurienė ir bibliotekos lankytojai. Petankės žaidimu domisi vis daugiau žmonių, jau turime pakvietimų į planuojamus vasaros renginius. Projektas apdovanotas Šiaulių rajono jaunimo reikalų tarybos Padėkos raštu.
Projektas buvo viešinamas asmeniniais kontaktais, žodžiu, telefonu, skelbimais, lankstinukais, pokalbiais, informacija skelbta įvairiose medijose: socialininiame tinkle „Facebook“, skelbimais bibliotekos informaciniame stende, Kuršėnų miesto, Atviro Šiaulių rajono jaunimo centro, Daugėlių, VšĮ Kuršėnų politechnikos mokyklos, Kuršėnų vaikų globos namų, Šiaulių rajono kultūros centro skelbimų – informaciniuose stenduose. Paruošti ir eksponuojami mobilūs stendai su veiklų fotografijomis.
Projektą „Petankė pasirinko Kuršėnus“ dalinai rėmė Šiaulių rajono savivaldybės jaunimo reikalų taryba.
Informaciniai rėmėjai: miesto bendruomenės interneto tinklalapis, Šiaulių rajono savivaldybės interneto tinklalapis, dienraštis „Šiaulių kraštas“, laikraštis „Kuršėnų krašto žinios“, Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos interneto puslapis.

Vida Ragauskienė,
Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos vyriausioji bibliotekininkė ir projekto vadovė