Nerūpestinga ir lengvabūdė vasara ruošiasi jau atsisveikinti, džiuginusi mus ilgomis įspūdžių kupinomis dienomis, ausdama  ryškiausių gėlių ir žolynų kilimus, padangę nuberdama lengvais debesėliais, iš kurių kartais pabirdavo gaivus ir šiltas lietutis…

Rugpjūčio 23 dieną Gilaičių bibliotekoje vyko net du renginiai. Pirmasis iš jų – edukacinis užsiėmimas „Pasigamink ženkliuką pats“. Visad laukiama viešnia Gilaičiuose, kultūrinės veiklos vadybininkė Roberta Rasikienė jaunuosius  projekto „Gilaičių knygos teatro įkūrimas“ dalyvius supažindino, kaip specialaus preso pagalba galima pasigaminti teminius ženkliukus. Kadangi renginukas vyko lauke, sulaukėme ne tik vaikų, jaunimo, bet ir suaugusiųjų dėmesio.

Pavakarę netrūko ir staigmenų. Dangumi atplaukę lietaus debesys, pakeitė skaitymo iššūkio baigiamojo renginio planus.  Pritrūko labai nedaug, kad nustotų lyti, ir renginio dalyviai galėtų džiaugtis vakaro prieblanda lauke. Bet lietus negailestingai visus suginė į renginių salę.

Skaitymo įššūkio dalyviai ir jų draugai beveik tris savaites kūrė sceninius etiudus , kurie gimė perskaičius  iššūkio knygas. Darbas tuo nesibaigė, nes etiudus po daugybės repeticijų reikėjo nufilmuoti, sumontuoti ir tik tada pateikti žiūrovui. Penkiolikmetis gilaitiškis Augustas Jasiūnas sutiko tapti ne tik etiudų režisieriumi, aktoriumi, filmavimo operatoriumi, bet ir vakaro vedėju. Sumanus vaikinukas renginio dalyviams išradingai pristatė skaitymo iššūkio septynetuką, kuris puikiai įveikė 10 skaitymo užduočių. Iššūkio dalyviams nespėjus atsikvėpti, pastarieji buvo bemat iškvosti; kas paskatino dalyvauti šiame vasaros žaidime, ir ko reikėtų,  kad vaikai daugiau skaitytų?

Skaitymo iššūkio dalyvė Gerda Bernotaitė sukūrė etiudą, perskaičiusi Astridos Lindgren knygą „Pepė  ilgakojinė“, Godos  Ribakovaitės sukurtas etiudas privertė visus šypsotis, pamačius nepakartojamus knygos „Kakė Makė ir netvarkos nykštukas“ herojus, Vilija Ribakovaitė realistiškai atskleidė beprotiškai linksmus personažus etiude, sukurtame pagal Janos Frey knygą „Patrakėlė klasė“. Greta Rudžinskaitė sukūrė etiudą pagal  Šarlio Pero pasaką „Pelenė“ ir pritaikė šiai dienai. Viltė Jocaitė pasirinko vėlgi Pepę Ilgakojinę ir sukūrė etiudą , kuriame Pepė įveikia cirko milžiną. Jaunius Mockus paruošė nuotaikingą etiudą pagal Dainiaus Šukio knygą „Blynų slibinas“. Augustas Jasiūnas privertė visus žiūrovus dalyvauti žaidime „Sugedęs telefonas“. Žaidėjai privalėjo vieni kitiems, kuo paslaptingiau ir tyliau perduoti Augusto labiausiai patikusios Giovanni Boccaccio knygos „Dekameronas“ pavadinimą. Tai ką išgirdo paskutinis salėje sėdintysis nelabai buvo panašu į pastarosios knygos pavadinimą, užtat juoko visiems pakako.

Kad šventė būtų įvairesnė, tarp rodomų etiudų smagias daineles ir fleitos melodijas dovanojo Rosita Šiškutė iš Bridų. Skaitymo iššūkio dalyviams dovanėles paruošė bibliotekos rėmėjai INGA IR ARŪNAS ŠADLAUSKAI. Neįtikėtinai gražius kardelius dovanojo gilaitiškiai Rasa ir Saulius ANGLICKIAI.

Rugpjūčio 26 dieną Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro Gilaičių filialo darbuotojai kartu su Gilaičių biblioteka organizavo tradicinę sporto šventę. Šventės dalyvius sveikino „Gilaičių bibliotekos knygos teatro“ jaunieji aktoriai, paruošę sceninę miniatiūrą „Nėra rudens“.

Rita Bielskienė,
Gilaičių bibliotekos bibliotekininkė