Ebru menas senovėje buvo skirtas tik išrinktiesiems. Šiandien šią išskirtine technologija gali susipažinti visi norintys. Šakynos bibliotekoje 2018 m. lapkričio 15 d. vyko edukaciniai užsiėmimai, kurių metu Šakynos mokyklos mokiniai ir seniūnijos gyventojai susipažino su ebru menu – tapyba ant vandens ir virtualios realybės 3D akiniais ir juos išbandė. Ir mažieji ir suaugę tapytojai liko sužavėti piešimu, nes „nepavykusių piešinių“ nebuvo. Visi apgailestavo tik dėl to, kad šiam užsiėmimui buvo maža laiko, o norinčių – daug. Ebru meną išbandė ir Šakynos seniūnijos seniūnas Mindaugas Gedvila.
Virtualios realybės akiniai mus nukelia į bet kokį kompiuterinį žaidimą, bet kokią realią ar nerealią erdvę ir yra tarsi langas į tą pasaulį. Dairymasis virtualiame pasaulyje toks tikslus , kad žmogaus smegenys patiki, jog tai, ką mato yra tikra. Visą tai galėjo pajusti ir pamatyti galėjo Šakynos bibliotekos lankytojai.
Edukacinius užsiėmimus Šakynos bibliotekoje vedė Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Informacijos ir kraštotyros skyriaus kultūrinės veiklos vadybininkė Roberta Rasikienė ir bibliotekinių procesų automatizavimo inžinierius Kostas Aleksandrovičius.

Zina Keturakytė,
Šakynos bibliotekos bibliotekininkė