2017 m. spalio 19 dieną Gruzdžių Augustino Griciaus biblioteka prisipildė vaikų šurmulio ir skardaus juoko. Į svečius atskubėjo Gruzdžių lopšelio- darželio ,,Puriena“ ,,Ramuniukų“ grupės ugdytiniai su auklėtoja Irmina Burneckiene. Viešnagės tikslas – išsiaiškinti, kokios knygelės gyvena bibliotekoje, rasti pačią didžiausią ir pačią mažiausią knygą. Pirmiausia susipažinome su biblioteka, suaugusių ir vaikų knygutėmis, spėliojome, kiek gali sverti monografijos ,,Gruzdžiai“ abu tomai, apžiūrėjome vaikų skyriaus knygeles, suskaičiavome čia esančias interjerines lėles – personažus.
Labiausiai vaikus sudomino knygelės, esančios bibliotekos ,,Neįprastų knygų“ muziejuje. Pasirinkome pagal dydį pačią mažiausią – 6 cm. ir pačią didžiausią – 1,40 m. knygeles ir palyginome su pačia mažiausia knyga, kurią vaikučiai turi savo grupėje. Smagu buvo stebėti vaikučių emocijas, vartant knygeles iš molio, medžio, medžiagos, grojančias, kalbančias, su ratukais, su ausytėmis ir snapeliu.
Darželinukai buvo maloniai pakviesti apsilankyti bibliotekoje kartu su tėveliais.

Jurgita Jasiškytė,
Gruzdžių Augustino Griciaus bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė