Artėjant gražiai Motinos dienos šventei, 2018 m. gegužės 3 dieną, Gruzdžių Augustino Griciaus bibliotekoje vyko popietė „Aš, mamytė ir knyga“. Popietėje dalyvavo Gruzdžių gimnazijos mokiniai ir jų mamytės. Vyresniosios bibliotekininkės Jurgita Jasiškytė ir Liongina Šufinskienė susirinkusiems priminė, kad jei vaikas namuose mato mamos ar tėčio susidomėjimą skaitymu, nuo mažiausių dienų jam skaitomos knygos ir skaitymas skiepijamas kaip didelė vertybė, vaikas pradeda mėgti skaityti. Bibliotekininkės pasidalijo prisiminimais ir apie savo vaikystės knygas.
Martyno Gužausko mamytė Kristina vaikams papasakojo apie vaikystėje labiausiai patikusias knygas, kad jų šeimoje vaikams skiepijama meilė knygoms ir visiems perskaitė pasaką apie neklaužadą peliuką. Mama pasidžiaugė, kad iš jos vaikystės dar yra likusios pasakų knygos: S. Samulevičienės „Broliukai nykštukai“, H. K. Anderseno ,,Bjaurusis ančiukas“, A. Tolstojaus ,,Auksinis raktelis, arba Buratino nuotykiai“, kurios ir jos vaikams labai patinka.
Viltės Kazlauskaitės mamytė Ligita pristatė knygeles, kurias skaitė vaikystėje. Mamytė papasakojo ir apie tai, jog pasakas galime ne tik skaityti, bet ir klausyti jų įrašų, kad popierines knygas jų namuose vis dažniau keičia audio, elektroninės knygos, parodė, kokios buvo vinilinės plokštelės su pasakų įrašais. Viltė priminė, kad mamytė, jai patikusias pasakas, skaitydavo kiekvieną vakarą, yra tokių knygelių, kurias ji ir atmintinai moka.
Tado Grigaičio mama Ligita ne tik papasakojo apie savo ir jos vaikučių mėgstamas knygeles, bet ir pamokė vaikus, kaip galima vaidinti ir žaisti perskaitytas pasakas. Vaikai pasakojo apie savo knygeles ir džiaugėsi, kad jų mėgstamiausiose knygose gausu paveikslėlių ir yra mygtukų, kuriuos paspaudus galima išgirsti, kokį nors garsą. Gaila, kad ne visi vaikučiai galėjo pasidžiaugti, kad knygas skaito kartu su mama.
Popietės dalyviai dar kartą įsitikino, kad skaitymas kartu – sustiprina mamos ir vaiko tarpusavio ryšį ir artumą, suteikia vaikui saugumo jausmą ir norą pačiam skaityti.

Liongina Šufinskienė,
Gruzdžių Augustino Griciaus bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė