Gruzdžių Augustino Griciaus biblioteka dalyvavo akcijoje „Mes prisimename“, skirtoje pagerbti Holokausto aukoms ir platinti žinią, kad tai negali pasikartoti nė vienai tautai, rasei ar socialinei žmonių grupei. Bibliotekininkės siekdamos, kad  vaikai ir jaunimas suprastų šio tragiško Lietuvos istorijos etapo reikšmę ir pagerbtų Holokausto aukų atminimą, į šią akciją pakvietė  jaunuosius bibliotekos skaitytojus. Bibliotekos savanorės paruošė spaudinių parodą „Vienas prieš vieną su istoriją ir su savimi“. Akcijos dalyviams vyresnioji bibliotekininkė Liongina Šufinskienė papasakojo  apie tragišką žydų tautos likimą, vyresnioji bibliotekininkė Jurgita Jasiškytė perskaitė buvusios Gruzdžių šviesuolės, kraštotyrininkės Adolfinos Dereškevičienės prisiminimus apie Gruzdžių žydų gyvenimą. Dalis akcijos dalyvių vyko  prie atminimo lentos, esančios  Gruzdžių miestelio aikštėje,  gyvenusiems žydams atminti. Ten uždegė žvakutes. Kita dalis akcijos dalyvių vyko į Gruzdžių žydų senąsias kapines, kur buvo palaidota apie 50 nužudytų Gruzdžiuose gyvenusių žydų. Žuvusiųjų atminimui  uždegtos žvakutės,  išeinant iš kapinių ant kapo padėtas akmenukas. Akcijos metu jaunimas suprato kokią tragediją išgyveno žydų tauta ir kaip svarbu,  kad tai nepasikartotų.

Liongina Šufinskienė,
Gruzdžių Augustino Griciaus bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė