2017 m. birželio 21 dieną Ginkūnų bibliotekos senjorų klubo „Gabija“ nariai kartu su Meškuičių senjorų klubu „Pasagėlė“, Seimo nario Vitalijaus Gailiaus kvietimu, lankėsi Lietuvos Respublikos Seime. Pirmiausia dalyviai nuvyko į Valdovų rūmus, kuriuose daug naujo išgirdo apie LDK rezidencijos teritorijos raidą, vaikščiojo po įspūdingą archeologinį rezervatą, apžiūrėjo išlikusius autentiškus mūrus ir unikalius radinius. Kiekvienas pasisėmė naujų žinių, gerų emocijų ir neišdildomų įspūdžių. Senjorai užsuko ir į Bernardinų sodą, grožėjosi įvairiaspalviais gėlynais, šokančiais fontanais.  Svarbiausia ekskursijos dalis – apsilankymas Lietuvos Respublikos Seime. Bendruomenės narius pasitikęs gidas pakvietė aplankyti visas Seimo rūmų sales, pateikė daug istorinių faktų. Apžiūrėta Spaudos konferencijų, Prezidento Algirdo Mykolo Brazausko arba Baltąją, Lietuvos Tarybos, Kovo 11-osios sales. Klubų nariai pasijuto būsimais politikais, nes turėjo galimybę pasėdėti jų kėdėse. Ekskursijos pabaigoje dalyviai susitiko su Seimo nariu Vitalijumi Gailiumi ir jo padėjėja Vale Kulvinskiene. Diskutuota apie šios dienos aktualijas, rūpesčius, įstatymų leidybą. Paskutinė išvykos misija – apsilankymas TV bokšte, kuris yra aukščiausias statinys Lietuvoje. Liftu užkilome itin greitai (19 aukštas), o viršuje atsivėrė nuostabi panorama. Vilnių apžiūrinėti galima atsistojus keliose vietose, kurio ypatybė – platforma, ant kurios sustatyti staliukai – sukasi ir taip sėdėdamas vienoje vietoje gali apžiūri visą panoramą. Buvo smagu dar kartą apžvelgti Vilnių iš paukščio skrydžio, paspėlioti, kur koks pastatas yra ir ar matote vieną ar kitą objektą.

Dėkojame mus priėmusiems darbuotojams – Seimo nariui Vitalijui Gailiui,  jo padėjėjai Valei Kulvinskienei,  už kelionės organizavimą į sostinę  ir lydėjusiems asmenims – Meškuičių gimnazijos mokytojai,  Seimo nario padėjėjai Rasai Kelpšienei bei Rasai Žukauskaitei.

Rimvida Linauskienė,
Ginkūnų bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė