Liet 100 rysk2018 m. vasario 10-osios popietė Ginkūnų bibliotekoje buvo skirta juostelių pynimui. Į edukacinį užsiėmimą „Juostelė Lietuvai“ rinkosi Ginkūnų senjorų klubo „Gabija“ narės. Darbas pareikalavo atidumo, kruopštumo  ir susikaupimo. Edukaciniams užsiėmimams vadovavo ir juostų pynimo techniką pristatė Šiaulių rajono Ginkūnų Sofijos  ir Vladimiro Zubovų mokyklos dailės ir technologijų mokytoja Romualda Katauskaitė bei  tos pačios mokyklos 6 klasės mokinės Agnė Paulauskaitė ir Patricija Rulinskaitė. Užsiėmimo metu  buvo nupinta  16 įvairiaspalvių juostelių. Vėliau mergaitės savo pačių karpytomis rūtos šakelėmis ir trispalvėmis papuošė bibliotekos langus.  Bibliotekoje paruoštas stendas, skirtas Lietuvos Valstybės atkūrimo  100-čiui. Ginkūnų Sofijos  ir Vladimiro  Zubovų mokyklos dailės mokytoja R.  Katauskaitė kartu su 5–8 klasių mokiniais parengė spalvinės raiškos kūrinius Lietuvai.

Rimvida Linauskienė,
Ginkūnų bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė