Medus ir kiti bičių produktai nuo seniausių laikų naudojami maistui, sveikatai, grožiui ir net buitinėms reikmėms. Kiekvienas iš mūsų ragaujame medų. O ar daug žinome apie kitus bičių produktus, kaip pikis (propolis), pienelis, žiedadulkės, nuodai?
2020 m. vasario 27 d. Ginkūnų bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė Rimvida Linauskienė pakvietė lankytojus į biblioteką, kur vyko susitikimas su bitininke ginkūniške Roma Mačiene. Bitininkė susirinkusius supažindino su bičių produktų nauda žmogaus sveikatai, akcentavo, jog medus yra ir maistas, ir vaistas. Renginio viešnia pagilino mūsų žinias apie bičių gyvenimo būdą, jų produktus. Daug sužinojome apie bičių duonelę, žiedadulkes, bičių pienelį bei nuodus, medaus rūšis. Turėjome progos degustuoti medų ir kitus bičių produktus. Išklausėme praktiškus bitininkės patarimus, kada geriau ir sveikiau vieną ar kitą produktą vartoti.
Dėkojame bitininkei R. Mačienei už pasakojimą apie bites, medų, jo naudingąsias savybes ir dar daug įdomių faktų apie medų bei kitus bičių produktus.

Rimvida Linauskienė,
Ginkūnų bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė