Kiekvieno iš mūsų šiukšlių dėžėje galime rasti daiktų, kurie dar galėtų mums praversti. O ar girdėjote kaip skamba pupelės ar ryžiai?
Drauge su projekto „Mes – gamtos dalis“, finansuojamo Šiaulių rajono  savivaldybės administracijos, labdaros ir paramos fondas „Dinozauras“ 2018 m. rugsėjo 12 d. pakvietėme tėvelius su pačiais mažiausiais ginkūniškiais užsukti į Ginkūnų biblioteką ir susikurti įdomų barškutį iš gamtinių, antrinių medžiagų. Barškutis daromas į kokią nors talpą, plonom, gerai skambančiom sienelėm pribėrus įvairių smulkių dalelių – tai gali būti plastiko gabaliukai, augalų sėklos, kruopos, vaisiai su kieta oda.
Susirinkusios mamos su vaikučiais iš plastikinių butelių, plastiko indelių gaminosi barškutį. Viena dalyvė dėkojo už linksmai praleistą laiką, barškučius ir naujas idėjas pasidžiaugė, kad galėjo  įsigyti bibliotekos skaitytojo pažymėjimą ir tapti Ginkūnų bibliotekos skaitytoja.

Rimvida Linauskienė,
Ginkūnų bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė