Skatinant turiningą, kūrybingą vaikų laisvalaikį atostogų metu, Ginkūnų bibliotekoje 2020 m. liepos 9 d. organizuotos edukacinės valandėlės vaikams.
Popietė buvo ypač kūrybinga – visi buvo pakviesti į atvirukų dirbtuvėles, kurių metu kūrė atvirukus iš gamtinės medžiagos ir skrebinimo popieriaus. Vaikai pasklido po šalia bibliotekos esantį parką prisirinkti įvairių augalų – gėlių, lapų, šakelių. Ant spalvoto popierinio atviruko šablono vaikai ėmėsi dėlioti įvairius augalėlius ir juos klijuoti.
Skrebinimas – populiarėjanti rankdarbių rūšis. Vyresnioji bibliotekininkė Rimvida Linauskienė supažindino dalyvius su šia meno rūšimi, kurios vaikai nebuvo dar išbandę. Įdomus faktas, kad rašytojas Markas Tvenas taip pat buvo skrebinimo entuziastas, tam skirdamas visą savo laisvalaikį! Viskas atrodė taip nerealu ir sudėtinga, bet čia pirmiausia reikia turėti daug kantrybės, šiek tiek išmonės bei fantazijos. Nusprendėme, kad vaikai kurs originalų atviruką jau perskaitytos ar skaitomos knygos viršeliui. Gautas rezultatas – originalus savo rankomis sukurtas atvirukas.
Užsiėmimų metu buvo ugdoma vaikų saviraiška, bendravimo ir komandinio darbo įgūdžiai, supažindinama su įvairia darbelių atlikimo technika, netradiciniais kūrybiniais darbeliais. Vaikai jautėsi pasikrovę gerų emocijų ir puikios nuotaikos.

Rimvida Linauskienė,
Ginkūnų bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė