2017 m. rugsėjo 26-ąją dieną Gilaičių bibliotekos projekto „ Gilaičių knygos teatro įkūrimas“, kurį finansuoja Kultūros taryba ir Kultūros ministerija, dalyviai buvo išvykę į Kelmės mažąjį teatrą. Net du Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro mikroautobusai sunkiai talpino, norinčius keliauti į Kelmę. Prie kelionės sėkmės prisidėjo ir vasariškai šilta, saulėta diena.Tad pro autobusų langus keliauninkai galėjo stebėti auksinėmis rudens spalvomis nutapytus gamtovaizdžius.

Daugelis vaikų pirmą kartą įžengę į Kelmės mažąjį teatrą nepatikėjo, kad pastarasis bus ne tik mažas, bet ir stebėjosi neradę erdvių, kurias galima išvysti  profesionaliuose teatruose. Svetingai pasitikęs vaikus, teatro aktorius bei vykdomo projekto Gilaičiuose, teatrinių užsiėmimų vadovas Modestas Vaitkevičius paaiškino, kad teatras šiose patalpose gyvena paskutines dienas, ir netrukus įsikels į Kelmės kultūros centrą, kur laukia nauja šiuolaikiška salė, grimo ir persirengimo kambariai.

Na, o jaunieji teatralai tą dieną stebėjo teatro spektaklį „ Kaminkrėčio laimė“. O vaikų, atvykusių iš mažo kaimelio laimė atrodė labai paprasta; išvysti savo mylimą vadovą, kuris, beje, šventė savo gimtadienį, vaidinantį scenoje, iš arčiau susipažinti su kitais teatro aktoriais, užduoti jiems įdomių klausimų. Patys drąsiausieji nepraleido galimybės pažvelgti ir į teatro užkulisius, paliesti scenos dekoracijas, išmėginti stebuklingąjį dūmus leidžiantį įrenginį. Važiuojant namo, nejučia galvoje toptelėjo sena kaip ir pasaulis citata, pasakyta rusų teatro aktoriaus ir žymaus režisieriaus Konstantino Stanislavskio; „Jei žemėje yra stebuklų, tai jie vyksta teatre“.

Rita Bielskienė,
Gilaičių bibliotekos bibliotekininkė