Smagu, kad prasidėjus vasaros atostogoms vaikai nesibodi užbėgti į biblioteką paskaityti, pavartyti knygelių, panaršyti internete. 2018 m. birželio 5 dieną susirinkę vaikai, patogiai įsitaisę Ringuvėnų bibliotekoje, nes lauke buvo labai didelis vėjas,  klausėsi bibliotekininkės Janinos Butnorienės skaitomų knygelių.  Bibliotekininkė visus susirinkusius pasveikino su praėjusia Tarptautine vaikų gynimo diena ir pasidžiaugė, kad mažieji draugauja su knyga. Paskaičius Salomėjos Pečiulytės knygutę „Noriu šuniuko“, vaikai pasakojo apie savo augintinius, prisiminė savo gyvūnėlių atsiradimo jų namuose istorijas. O Almos Karosaitės eilėraščių knygelę „Kaip išnešti uodegytę?“ padėjo skaityti ir patys vaikai. Paskaičiusi knygeles bibliotekininkė  supažindino vaikus  su akcija  „Vasara su knyga“ ir jos taisyklėmis bei užduotimis. Ji pakvietė knygų mėgėjus priimti skaitymo iššūkį ir leistis į vasaros nuotykį. „Vasara su knyga“ – žaismingos varžytuvės, vyksiančios iki rugpjūčio pabaigos. Pasiūlius vaikams nupiešti savo svajones ar įsivaizduojamas atostogas ant popieriaus lapo ar ant asfalto, vaikai nepabūgę vėjo vis dėlto pasirinko kiemelį.
Po renginio renginio dalyviai sugrįžo į biblioteką pasiimti knygelių vasaros atostogoms, nes suprato, kad knygos – tikri draugai, kurios  papuoš jų vaikystės vasarą.

Janina Butnorienė,
Ringuvėnų bibliotekos bibliotekininkė