Mums atrodo tarsi koks pasakų pasaulis tos senos dienos.
Tie laikai prieš du šimtus metų, jie yra čia dabar atgiję lyg kokia burtų galia“.

Antanas Vaičiulaitis

2017 m. rugpjūčio 2, 4 ir 8 dienomis Verbūnų bibliotekos bibliotekininkė Antanina Petrauskaitė kartu su bibliotekos savanore Justina Baltulyte aplankė vienišus, garbaus amžiaus, buvusius ir esamus Verbūnų bibliotekos skaitytojus, pakvietė kartu minėti 2017-tuosius, kaip Ievos Simonaitytės metus. Ši rašytoja atskleidė Klaipėdos krašto istoriją ir susiklosčiusius žmonių likimus. I. Simonaitytės kūryba – tai raktas į Mažosios Lietuvos pažinimą… Juk tai mūsų savastis… Kristijonas Donelaitis atvėrė vartus į Mažąją Lietuvą per poeziją, Simonaitytė – per prozą…

Tvirto charakterio rašytoja sutvėrė kūrybos pasaulį, kuris mums padovanojo daugybę didžių kūrinių. Bibliotekininkė A. Petrauskaitė skaitė ištraukas iš garsiausių rašytojos romanų „Vilius Karalius“, „Aukštujų Šimonių likimas“, „Pikčiurnienė“, taip pat pasakojo apie autorės vaikystę, meilę, tikėjimą bei pasaulėjautą. Vakarų metu dalyviai prisiminė mokykliniais metais skaitytus I. Simonaitytės kūrinius, vyko įdomios diskusijos. Nejučia prabėgdavo trys ar keturios valandos, vartant, skaitant ir aptariant rašytojos kūrinius.

Nors garsinis skaitymas tarp suaugusiųjų tampa retu reiškiniu, pasirodo be reikalo. Garbaus amžiaus žmonėms jis tikrai reikalingas. Dalyviai išreiškė norą dažniau susitikti. Biblioteka panašius garsinių skaitymų vakarus rengs ir ateityje.

Antanina Petrauskaitė,
Verbūnų bibliotekos bibliotekininkė