Šiaurės šalių bibliotekų savaitė sukviečia daugiau nei šimtą tūkstančių žmonių Šiaurės, Baltijos ir kitose Europos šalyse susėsti žvakių šviesoje ir klausytis garsiai skaitomų knygų. Šiemet Šiaurės šalių bibliotekų savaitės tema – Šiaurės salos. Šį savaitė ypatinga savo atmosfera – biblioteka tampa paslaptinga, magiška, žvakėmis apšviesta vieta, kurioje skamba garsiai skaitomi literatūros kūriniai
Verbūnų biblioteka į Šiaurės šalių bibliotekų savaitės renginį pakvietė Verbūnų mokyklos bibliotekininkę Ireną Stonienę ir 5-6 klasių mokinius. Garsinius skaitymus pradėjusi bibliotekininkė Antanina Petrauskaitė sakė, kad šiais laikais mus be atvangos blaško telefono skambučiai, internetas, televizija. Skaitymas žvakių šviesoje leidžia mums atsikvėpti ir pasinerti į paslaptingą knygų pasaulį. Ji papasakojo apie Šiaurės šalių bibliotekų savaitę, ir jos temą – Šiaurės salas. Išsamiai aptarė Reginos Luk-Tomperės, garsios estų dailininkės plakatą. Gyvenimas saloje yra paslaptingas. Sala žmogų izoliuoja, bet tuo pačiu metu stipriai vienija ten gyvenančius. Plakate pavaizduotas didelis senovinis laivas – tai senas estų padavimas apie namo grįžtantį jūreivį. Po ilgų kelionių laivas pagaliau pasiekia savus krantus, laivo stiebas sužaliuoja ir apsipila kriaušės žiedais. Medis – tai gyvenimo simbolis, tai laivas, parplaukęs namo. Gal šis laivas kažkada buvo jūros piratų rankose ir plaukiojo plačiuose vandenyse kaip Maurio Kuno (Mauri Kunnas) knygoje „Lobių sala“? Renginio dalyviai susidomėję klausėsi bibliotekininkės skaitomo teksto iš šios knygos. Po to vyko viktorina. Aktyviausi dalyviai buvo apdovanoti saldžiomis dovanėlėmis. Vaikams labai patiko Gruzdžių socializacijos centro mokinių darbelių parodos eksponatai – vikingų laivai. Susipažinome su bibliotekoje veikiančia knygų paroda ,,Šiaurės šalių rašytojų kūryba“. Žvakių šviesoje visi vaišinomės trolių arbatėle, gardžiavomės šiaurietiškais sausainiais.
Skriete praskriejo malonių įspūdžių valandėlė praturtinusi žiniomis bei geromis emocijomis.

Antanina Petrauskaitė,
Verbūnų bibliotekos bibliotekininkė