2017 m. gegužės 9 dieną Šiaulių rajono savivaldybės viešoji biblioteka tradiciškai sukvietė kuršėniškius į  Europos dienos šventę  „Kas europietis? Mes!“. Europos diena, kurią  remia Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje, Šiaulių rajone pažymima jau penktą kartą.
1950 metais gegužės 9-ąją buvo pradėta Europos Sąjungos istorija – Prancūzijos užsienio reikalų ministras Robertas Šumanas ir jo pasekėjai paskelbė deklaraciją, kurioje išdėstė planą, kaip sukurti suvienytą Europą ir tokiu būdu išsaugoti taikius santykius tarp šalių. Ši deklaracija suteikė postūmį Europos vienijimuisi.
Šiemet Europos Sąjungos bendrija mini dar tris labai svarbias datas: Romos sutarties 60-metis (sutartimi buvo įsteigta Europos Ekonominė bendrija), Erasmus+ programos 30-metis bei Lietuvos narystės Šengeno erdvėje 10-metis. Kiek daug minėtinų datų!  Todėl šiais metais, Šiaulių rajono savivaldybės viešoji biblioteka, kaip niekad gausiai, Europos dienos šventiniame minėjime paruošė įvairių inovatyvių, atraktyvių, kūrybinių, muzikinių, informacinių veiklų, kuriomis buvo siekiama atkreipti dėmesį į svarbias Europai sukaktis.
Minint Romos sutarties 60-metį Ventos upės saloje buvo suorganizuotas komandinis žaidimas „Europietiškoji Petankė“. Petankė – vienas populiariausių žaidimų Europoje, kilęs iš Senovės Romos ir Graikijos. Šis žaidimas Kuršėnus pasiekė Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos vykdomo projekto „Petankė pasirinko Kuršėnus“, finansuojamo Šiaulių rajono savivaldybės, dėka.  Petankę smagiai žaidė kuršėniškiai  iš įvairiausių įstaigų, vadovaujami  Petankės sporto klubo „Šiauliai“ prezidento  Remigijaus Bielskio ir  jo kolegų. Dalyvavo aštuonios komandos. Pirmos – trečios vietos nugalėtojai apdovanoti prizais.
Tuo pačiu metu Jono Basanavičiaus gatvėje vyko sportinis žaidimas-viktorina „Vartai į Europos Sąjungą“. Viktorinos esmė yra įmušti, kuo daugiau įvarčių prieš tai atsakius į teisėjos užduotus klausimus, susijusius su Erasmus+ programa, Šengeno erdve ir kitomis ES temomis. Susibūrusios 4 komandos susitiko prie futbolo vartų ir varžėsi tarpusavyje, gaudamos taškus ne tik už įvarčius, bet ir už teisingus atsakymus. Pirmoji vieta atiteko komandai „FK MEDUS“, kuri surinko 60 taškų, antroji – 30 taškų, trečioji – 10 taškų. Žaidimo nugalėtojai pagerbti ir apdovanoti prizais.
Greta pilietiškumo ir europietiškumo jausmą stiprinančių žaidimų, šventės metu vyko kitos įvairios veiklos pėsčiųjų take. Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos palapinėje veikė: inovatyvi viktorina apie Europos Sąjungą, paruošta planšetiniuose kompiuteriuose su edukacine programėle „Bitsboard“. Knygų personažai – Boružėlės, Pepė Ilgakojinė, Kakė Makė linksmino mažuosius renginio dalyvius ir sveikino visus su švente. Bibliotekos savanoriai mažuosius europiečius puošė piešiniais ant veido. Asociacijos „Atviras Šiaulių rajono jaunimo centras“ erdvėje vyko stalo teniso turnyras, užsiėmimai su vėjo gaudyklėmis, stalo futbolo varžybos. VšĮ Kuršėnų politechnikos mokyklos kiemelyje vyko įvairūs edukaciniai užsiėmimai: piešimas ant kūno, stilizuotų šviestuvų gaminimas, žaismingų dekoracijų kūrimas iš medžio, plaukų pynimas ir sruogų dažymas. Šiaulių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras šventės dalyviams teikė informaciją apie sveiką mitybą, fizinį aktyvumą, matavo kūno indeksą ir mokė suteikti pirmąją pagalbą. Kuršėnų Pavenčių mokyklos palapinėje vyko robotikos komandiniai užsiėmimai „Susiburkime ir kurkime“. Vaikai ir jaunimas su WeDo 2 Lego konstruktorių rinkiniais ir planšetiniais kompiuteriais kūrė laisvai judančius, mėgstančius keliauti europietiškus robotų modelius. Robotai buvo renkami ir programuojami remiantis schemomis, kurias specialiai paruošė ir veiklą koordinavo  pradinių klasių mokytoja metodininkė Dalia Mažeikienė.  Erasmus+ erdvėje veikė informaciniai stendai. Šiaulių rajono švietimo centro metodininkė, programos „Erasmus +“ konsultantė Laimutė Jarmalavičienė ir metodininkė Lina Kasparienė  pristatė fotosesijos akimirkas iš Europos jaunimo savaitės renginių, simboliškai paminėjo Erasmus+ programos 30-metį.
Šventės metu  visus džiugino Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro šokių grupės „JAMP“ ir „B-Squad“ pasirodymai  (vadovai Gintarė Pučinskienė ir Laurynas Bilotas) bei mušamųjų instrumentų ansamblis „RITMAS KITAIP“.
Šventės pabaigoje padėkos žodžius tarė Kuršėnų miesto  seniūnas Vytautas Gedmontas. Rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorės pavaduotoja Birutė Litevkienė  ir Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos vedėja Karolina Jasiukevičiūtė šventės partneriams ir rėmėjams įteikė Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorės Ingridos Klupšaitės padėkas ir prizus.

Karolina Jasiukevičiūtė,
Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos vedėja