Knyga – svarbus veiksnys, turintis įtakos vaiko formavimuisi. Knygos ne tik suteikia informacijos, bet lavina vaizduotę, leidžia pasinerti į nuotykius bei įvairias istorijas. Niekada nėra per anksti supažindinti vaiką su knyga. Taip po truputį atsiranda susižavėjimas knygomis bei jose aprašytomis istorijomis.
2018 m. sausio 25 d. Ginkūnų bibliotekoje lankėsi net dvi Ginkūnų darželio-lopšelio vaikų grupės: ,,Varpelių“ ir ,,Pelėdžiukų“ ugdytinius lydėjo vyresnioji auklėtoja Roma Girdzijauskienė, auklėtoja Giedrė Arašiūtė bei auklėtojos padėjėjos Rita Kuznecova ir Dalia Tamaševičienė.
Vyresnioji bibliotekininkė Rimvida Linauskienė padėjo vaikams atrasti daugybę naujų įvairiausių knygų bibliotekoje: žaislinių, garsinių, apie automobilius, ūkio ir miško gyvūnus. Keliaudami spalvingais šių knygelių puslapiais vaikai sužinojo daug įdomaus apie šiuos gyventojus, o spausdami garso modulio mygtukus išgirdo tikroviškus gyvūnų balsus, mašinų skleidžiamus garsus. Ekskursijos tikslas buvo ne tik susipažinti su naujomis knygelėmis, bet ir aplankyti bibliotekoje šiuo metu veikiančią darželio „Pelėdžiukų“ grupės vaikų piešinių parodą  „Po snieguota skrybėle“. Parodą organizavo Ginkūnų darželio-lopšelio meninio ugdymo mokytoja Giedrė Pipinytė-Grunskienė. Tikėtina, jog šie vaikai atrado stebuklingą knygų pasaulį, todėl  mažieji kartu su savo tėveliais taip pat dažnai aplankys knygelių namus.

Rimvida Linauskienė,
Ginkūnų bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė