2019 m. balandžio 9 d. į Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro Bazilionų filialo Bubių salę atskubėjo Bubių mokyklos ikimokyklinio ugdymo grupės „Drugeliai“ ugdytiniai kartu su mokytoja Kristina Jankauskiene. Vaikai dalyvavo edukaciniame užsiėmime Virtualios realybės žaidimai su akiniais. Užsiėmimą vedė Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Informacijos ir kraštotyros skyriaus bibliotekinių procesų automatizavimo inžinierius Kostas Aleksandrovičius ir Bubių bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė Jūra Valuckienė.
Virtualios realybės akiniai sukuria tokius trimačius vaizdus, kurie leidžia realiai būnant vienoje patalpoje, tariamai atsidurti kitoje erdvėje ir kitu laiku, aplinka matoma 360 laipsnių kampu stovint vienoje vietoje, užtenka galvą pasukti įvairiomis kryptimis. Mažieji renginio dalyviai stebėjo animacinius filmukus, piešė matytus vaizdus. Akinių pagalba atsidurdami kitoje erdvėje ar kitame laike, kiekvienas galėjo pabandyti parašyti savo vardą, kas, pasirodo, ne taip jau ir lengva.
Laikas prabėgo nepastebimai, vaikai atsisveikino tarpusavyje džiaugsmingai dalindamiesi naujais įspūdžiais ir patirtimis.

Jūra Valuckienė,
Bubių bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė