Nuo 2009 m. spalio 3-osios visame pasaulyje, taip pat ir Lietuvoje, švenčiama Tarptautinė veltinio diena. Artėja Kalėdos ir norisi papuošti savo namus gražiais ir šiltais angeliukais iš veltinio, kurie kabinami ant langų ar puošia eglutę.
2018 m. spalio 11 dieną į Šiupylių bibliotekos organizuojamą edukacinį užsiėmimą „Šiltas angeliukas“ susirinko Šiupylių bibliotekos moterų klubo narės. Bibliotekininkė Salvinija Šeškauskienė pasveikino moteris su švente ir pristatė kolegę bibliotekininkę Jurgitą Jasiškytę iš Gruzdžių Augustino Griciaus bibliotekos, kuri pravedė edukacinį užsiėmimą. Ji papasakojo, kad veltinis šiuo metu dar labai populiarus mūsų šalyje. Veltinis pirmiausia – malonumas. Be galo mielas užsiėmimas. Pradėjus velti išnyksta laiko ir erdvės ribos, užmiršti kur esąs. Kiekvieno kūrėjo rankose darbelis įgauna vis kitą formą, yra pritaikomas ne tik papuošaluose. Vis daugiau moterų pasipuošia veltinio šaliais ar rankinėmis. Veltinis taip pat ryškus interjero detalėse ir suvenyruose.
Edukacijos metu Jurgita pademonstravo veltinio technika atliktus savo darbelius ir pamokė, kaip velti sausu būdu. Tai technika, kurioje kiekvienas gali atrasti kažką sau, eksperimentuoti, bandyti ir sukurti kažką naujo.
Susirinkusios moterys atidžiai klausėsi, mokėsi, kūrė veltinio technika šiltus angeliukus ir džiaugėsi turiningai praleidusios laiką vėsią rudens popietę.
Ačiū kolegei Jurgitai už nuostabią pamokėlę!

Salvinija Šeškauskienė,
Šiupylių bibliotekos bibliotekininkė