Kiaušinis yra tobulas: paprastos formos, ramios spalvos, o jo viduje slypi stebuklinga gyvybės galia. Norėdami suteikti kiaušiniams dar daugiau prasmės, juos marginame, darome iš įvairiausių medžiagų, ruošiamės linksmai pavasario šventei.
2017 metų balandžio 10 dieną Varputėnų bibliotekoje vyko edukacinis renginys, kuriame mokėmės daryti margučius. Mokymus vedė Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė Asta Urbelienė. Balionai, klijai, siūlai,  kruopštus darbas ir rezultatas – didelis margutis. Asta mokė,  kaip pasidaryti gražų velykinį lizdą iš makaronų. Bibliotekininkė Vida Bernotienė parengė spaudinių parodą, kurioje galima rasti margučių marginimo raštų, papročių, spalvų derinimo, velykinių karpinių  ir kt. Edukacinio renginio dalyvius supažindino su margučių spalvinėmis reikšmėmis, raštais, ženklais  ir papročiais, be kurių šventė negalima.

Vida Bernotienė,
Varputėnų bibliotekos bibliotekininkė