2017 metų gegužės 16–17 dienomis Ginkūnų bibliotekoje vyko edukaciniai užsiėmimai su smėlio ir šviesos spalvų staliukais „Smėlio pasakos paveikslas“. Bibliotekoje lankėsi Ginkūnų lopšelio-darželio ,,Pelėdžiukų“ grupės vaikai (vyresnioji auklėtoja Simona Garbačiauskienė, auklėtojos padėjėja Rasa Jakutienė ir direktoriaus pavaduotoja ugdymui Kristina Garbačauskienė), „Varpelių“ grupės vaikai (auklėtoja Rasa Lengvinaitė ir auklėtojos padėjėja Rita Kuznecova). Į užsiėmimus buvo pakviesti  ir  Ginkūnų  Sofijos ir Vladimiro Zubovų mokyklos priešmokyklinio ugdymo grupės vaikai (mokytojos: Inga Šležienė bei Kristina Montvilienė). Prie kūrybos šviesos staliukais prisijungė ir tos pačios mokyklos pirmos klasės mokiniai (mokytojos: Rasa Gružienė, Asta Patapkinienė). Vaikams užsiėmimus vedė Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Informacijos ir kraštotyros skyriaus kultūrinės veiklos vadybininkė Roberta Rasikienė ir Ginkūnų bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė Rimvida Linauskienė.
Edukacijos dalyviai užsiėmimo metu išbandė kinetinį smėlį, ant šviečiančio skirtingomis spalvomis staliuko piešė manų kruopomis. Atliko įvairias pateiktas užduotis: stengėsi įminti, kuo daugiau mįslių, o atsakymus užrašydavo ar nupiešdavo ant staliukų. Vyresnieji rašė savo vardus, piešė mėgstamiausius knygų personažus. Relaksacinė veikla buvo tokia įdomi, jog įtraukė visus vaikus. Užsiėmimo dalyviai, patyrę kūrybinę laisvę,  džiaugėsi neįprasta smėlio ir šviesos terapija.

Rimvida Linauskienė,
Ginkūnų bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė