Knyga – tai indas, kuris mus pripildo, bet pats netuštėja.
(A. Debruselis)

Balandžio 2 diena nuo 1967 metų pasaulyje minima kaip Tarptautinė vaikų knygos diena. Šia gražia proga Drąsučių bibliotekos bibliotekininkė Neringa Skėrytė, balandžio 5 ir 10 dienomis vyko į svečius pas vaikučius į Kuršėnų L/D „Eglutė“ „Kodėlčiukų“ ir „Smalsučių“ grupes ir pas Drąsučių mokyklos pirmokėlius ir ikimokyklinio ugdymo grupės „Boružiukai“ ugdytinius. Vaikučiams buvo pristatytos vaikiškos interaktyviosios knygutės kurios, naudojant tam tikras programėles parsisiųstas į išmaniuosius įrenginius, atgyja t. y. dainuoja lopšines, vietoj nuotraukos atsiranda realus vaizdas, knygutės autorius pats paskaito knygutėje parašytą laišką, nupieštos iliustracijos atgyja. Iš visų interaktyviųjų knygų tik vienai nereikėjo išmaniojo įrenginio su programėle, bet ji ne ką mažiau buvo įdomi ir daug džiugesio ir atradimų sukėlusi knyga „Nušviesta gamta“. Šios knygos nepaprastumą ir išskirtinumą galima pamatyti į knygos iliustracijas žiūrint pro skirtingų spalvų stikliukus, kurie parodys vis kitokį vaizdą. Raudonas stikliukas parodys dieninius gyvūnus, mėlynasis – naktinius ir prietemų, o žaliasis – išryškina augaliją.

Gera ta knyga, kurią atveri iš anksto mėgaudamasis ir užveri praturtėjęs (E. B. Olkotas).
Vaikučiai su didžiuliu džiugesiu ir smalsumu vartė knygutes, per planšetinius kompiuterius stebėjo besikeičiančius vaizdus ir garsus. Užverti paskutiniai knygų puslapiai paliko neišdildomą įspūdį ir praturtino jų žinias, kad knygas galima ne tik skaityti, bet jų klausytis ir jose matyti realų vaizdą.

Neringa Skėrytė,
Drąsučių bibliotekos bibliotekininkė