Patalpino Rita  /  On Bir 13, 2017

EDUKACINĖ-KŪRYBINĖ UŽDUOTIS „PASIGAMINK ŽENKLIUKĄ“

Šiaulių rajono savivaldybės viešoji biblioteka pristato naują edukacinį užsiėmimą „Pasigamink ženkliuką“, įgyvendinamą pagal projektą „Fotomeno erdvės Kuršėnų bibliotekoje“. Šiuo projektu kuršėniškiai šiemet mokosi fotomeno dalyko subtilybių: portreto, peizažo ar reportažo meniško perteikimo. Bet dabartiniam jaunimui neužtenka savo meną kaupti skaitmeninėse laikmenose, jiems norisi pasiekimų sklaidos – ne tik Facebook`o tinkle parodyti kitiems, bet ir kompiuteriu nesinaudojančiam seneliui. Tuo tikslu biblioteka įsigijo reklaminių metalinių ženkliukų gamybos įrangą (presus ir popieriaus pjaustiklius), kad išmokytume savo kūrinį – piešinuką ar fotografiją pritaikyti ir atspausdinti pagal ženkliuko šablono dydį, jį išpjauti, o po to, pritvirtinę ant metalinio ruošinio ir staklėmis supresavę su įsegamu žiogeliu, pasigaminti atminčiai savitą, unikalų ženkliuką.
Manytina, kad vaikus ir jaunimą  įtraukus į kūrybinių erdvių veiklą, išaugs didesnis poreikis aktyviau ir produktyviau leisti savo laisvalaikį: ne tik skaityti, bet ir domėtis menu, ir ne tik piešimu, bet ir šiuolaikiniu bei klasikiniu fotomenu. Matydami tokios kūrybos sklaidą, išmoksime jį vertinti, analizuoti kūrinio siužetą, spalvas, o tuo būdu daugiau laiko praleisti kūrybiškoje bibliotekos erdvėje. Čia bibliotekininkai padės jūsų kūrinį pritaikyti pagal ženkliuko šabloną, prireikus ir atspausdinti, iškirpti bei pasigaminti 59 mm metalinį ženkliuką. Galbūt ateityje dalis žmonių tokius ženkliukus kaups ir vėliau sukurs tokių ženkliukų kolekciją, o biblioteka parodų galerijos erdvėje surengs jų parodas.

Almantas Šlivinskas, projekto vadovas,
Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Informacijos ir kraštotyros  skyriaus vyriausiasis bibliotekininkas

Categories Edukacinė veikla Naujienos