ebru-popierius
Written by Rita  /  On Feb 06, 2018

„EBRU MENAS – TAPYMAS ANT VANDENS“

Šiaulių rajono savivaldybės viešoji biblioteka pristato naują edukacinį užsiėmimą – „Ebru menas – tapymas ant vandens“.
Paslaptingas ebru menas jau nuo VI amžiaus buvo žinomas Kinijos imperatoriams. Ši tapybos ant vandens technika buvo slapta: ją naudojo gaminant slaptus dokumentus ir netgi pinigus. Vėliau, ebru menas šilko keliu buvo perduotas į Turkiją. XVI-ame amžiuje iš Turkijos į Europą atkeliavęs ebru technika dekoruotas marmurinis popierius buvo naudojamas įvairiems papuošimams bei rankraščių aplankalams.
Tapyba ant vandens yra atliekama tam skirtoje vonelėje – inde. Ebru teptuku, ant sutirštinto vandens, naudojant ebru gamtinius dažus, ištaškomas norimų spalvų fonas, kuris gaunasi panašus į marmuro raštą. Specialiomis lazdelėmis ir šukomis formuojami įvairiausi raštai ir ornamentai, o gautas piešinys nuo vandens perkeliamas ant ebru popieriaus ar kitų natūralių gaminių.
Tapyba ant vandens ramina mintis, išlaisvina jausmus, skatina kūrybiškumą, gerina emocinę ir fizinę sveikatą, veikia atpalaiduojančiai. Piešimas ant vandens lavina susitelkimą ir ugdo pasitikėjimą savimi. Ebru meno techniką lengvai įvaldo dauguma įvairaus amžiaus žmonės (patartina nuo 3-ejų metų), o greitai gaunamas rezultatas ir teigiamas tapybos ant vandens poveikis džiugina dažno širdį.
Kiekvienas rankos prisilietimas palieka asmeninį, jausmiškai gyvą atspaudą ebru piešinyje. Kuris gimsta vandenyje neįtikėtinai spalvingas, išmargintas įvairiausiais raštais ir susivijęs spalvų gijomis, pabunda naujam gyvenimui.
Dabar ebru technika yra prieinama daugumai ir yra vienas iš būdų išreikšti ir pradžiuginti save bei nustebinti kitus. Ebru technika dekoruotas marmurinis popierius naudojamas paveikslų gamybai, įvairiems rankdarbiams, dovanų pakavimui, nuotraukų rėminimui ar knygų apipavidalinimui.
Ebru meno technika sukurtų darbų grožis ir unikalumas atsiskleidžia ne tik ant popieriaus. Ebru menas ypatingas tuo, jog piešinys nuo vandens gali būti perkeltas ir ant medžio, akmens, keramikos, natūralių audinių (šilko, medvilnės), odos, drobės ar net velykinių kiaušinių!
Tapyba ant vandens – tai gyvas procesas, kuris kaskart kinta ir pulsuoja skirtingais jausmais ir spalvomis. Nėra vienodų jausmų, nėra ir vienodų piešinių – kiekvienas iš jų unikalus ir savitas. Šiame gyvame procese svajonės virsta realybe!
Tapybai ant vandens nereikia turėti jokių specialių meninių sugebėjimų. Pasisemti teigiamų emocijų ir nupiešti nepakartojamus kūrinius daugumai pavyksta stebėtinai lengvai ir dažnai iš pirmo karto!
Maloniai kviečiame sekti bibliotekose vykstančius renginius ir sudalyvauti atpalaiduojančioje ir emocinius gebėjimus ugdančioje edukacijoje!

Roberta Rasikienė,
Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Informacijos ir kraštotyros skyriaus kultūrinės veiklos vadybininkė

Categories Edukacinė veikla Naujienos