Balandžio 24 d. Gruzdžių Augustino Griciaus bibliotekoje įvyko diskusijų popietė „Biblioteka – tavo sielai artima erdvė“, skirta Nacionalinei bibliotekų savaitei. Jau tapo tradicija, kad būtent šią savaitę daug kalbama apie bibliotekos, knygos svarbą, jų vietą šiuolaikinėje visuomenėje. Renginio metu buvo pristatyta 2017 m. ataskaita, papasakota apie numatomus 2018 m. renginius, edukacijas, parodas. Į popietę susirinko bibliotekos aktyviausios pagalbininkės Gražina Slavikienė, Lina Neverdauskienė, Vida Kelpšienė, Vida Grigaliūnienė, Ligita Grigaitienė, Deimantė Radžvilė, Danutė Kazlauskienė, Danutė Užkuraitienė, Dalė Šliupienė.

Pasidalijome pastebėjimais, kaip keitėsi bibliotekos vaidmuo, kokie dar laukia darbai, kad biblioteka taptų dar labiau matoma, patrauklesnė įvairaus amžiaus skaitytojams.

Nacionalinės bibliotekų savaitės metu bibliotekoje vyksta akcija „Aklas pasimatymas su knyga“. Skaitytojas pasirenka knygą ne pagal viršelį ar iliustracijas: tik parsinešęs namo ir išvyniojęs knygą iš įpakavimo, sužino, su kokia knyga jo laukia „pasimatymas“.

„Tikrai nebūčiau ėmusi tokios knygos, bet perskaičiau, ir man patiko“, „Man ji nelabai tiko, bet nepatikėsite, mano vyras ją perskaitė! Per visą gyvenimą nėra nė vienos knygos perskaitęs“, – įvairiausiais įspūdžiais dalijosi akcijos dalyviai.

Jurgita Jasiškytė,
Gruzdžių Augustino Griciaus bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė